Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

X Світовий Конґрес Українців

20–22 серпня 2013 року у Львові відбувся  ювілейний X Світовий Конґрес Українців, присвячений пам’яті жертв Голодомору-геноциду 1932–33 рр. у його сумну 80-ту річницю.

Цього року на Конгресі була присутня делегація міжнародної громадської організації «МИ УКРАЇНЦІ», та Івано-Франківського земляцтва, з Києва.  Членами організацій була проведена плідна робота у складі комісій по питанням культури, освіти історії. Багато корисних контактів було започатковано у ці пам’ятні для України дні. З усіх куточків нашої планети де є українська діаспора приїхали представники-українці. 

20 серпня 2013, по завершенні Першої пленарної сесії, біля пам'ятника Тарасу Шевченку пройшла церемонія пам'яті мільйонів жертв Голодомору. Після цього у Львівському національному академічному театрі опери та балету ім.Соломії Крушельницької відбулося урочисте відкриття. Знайшли відгук у кожному серці вічні слова Лесі Українки  «Contra spem spero», які стали гаслом заходу, адже вони відобразили віру двадцятимільйонної української діаспори в краще майбутнє України, незважаючи ні на що...

У  роботі X Світового конгресу українців прийняли участь понад 200 делегатів складових організацій СКУ, які сьогодні діють в 33 х країнах світу, і представники організацій ще з 14 країн, з якими СКУ підтримує зв'язки, а також відомі релігійні, політичні та громадські діячі з України та діаспори.

Це вже втретє Конґрес згуртовує українців всього світу на теренах України. Вагому підтримку в організаційних питаннях щодо його проведення надала Львівська обласна державна адміністрація, зокрема її голова п. Віктор Шемчук. Місцем проведення Конгресу обрано Національний університет «Львівська політехніка».

Протягом триденної зустрічі делегати X Всесвітнього Конгресу Українців підсумували працю СКУ за 2008-2013 рр., обговорили актуальні для української спільноти питання, в тому числі і під час тематичних сесій: "80-річчя Голодомору ", "Євроінтеграція України" та "Світове українство". 22 серпня 2013 р. було обрано новий склад керівних органів СКУ та намічено шляхи діяльності на наступний п'ятирічний термін.

Ігор Шестак, Оксана Настенко