Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

«Ми Українці» на Світовому конгресі у Львові

В серпні Львів на тиждень став центром світового українства. Десятий Світовий конгрес українців відбувся з 20 по 22 серпня в цьому місті і привернув до себе увагу насамперед тим, що в його роботі взяли участь понад двісті делегатів з 27 країн світу.  Приїхали ознайомитися з роботою Світового конгрессу та поспілкуватися про майбутнє українства також 350 гостей. Учасники та гості заходів отримали добру нагоду поділитися успіхами, обмінятися думками, напрацювати плани для подальшої співпраці та консолідації  світового українства.

МГО  «Ми Українці» на Конгресі представляла делегація, до складу якої входили: заступники Голови Ради Старійшин Ніна Сальваровська та Ігор Шестак, член Ради Старійшин Тетяна Протчева та керівники департаментів - Людмила Ломака та  Ростислав Матвійків. Кожний учасник делегації представляв окремий напрямок діяльності Міжнародної громадської організації.

Делегатів з Росії та Європи зацікавила  перспектива відкриття інформаційно-сервісних центрів в країнах їх постійного проживання. Надання кваліфікованої правової допомоги, яка стосується пенсійного питання, майнових інтересів, захисту прав закордонних українців та інших юридичних аспектів, могла б стати важливою складовою роботи представництв МГО «Ми Українці, які в найближчий час відкриються за межами нашої держави. Так, наприклад, в українців Азії особливий інтерес: їх приваблюють спільні бізнес-проекти. А от українці Австралії, Південної та Північної Америки вбачають широкі можливості для співпраці в розвитку спільних культурно-мистецьких  та видавничих проектів.  Одну із таких інновацій і презентувало Міжнародне громадське об”єднання  „Ми Українці” у Львові.

Член делегації народна майстриня Тетяна Протчева представляла в холі Львівської Політехніки, де проходили засідання Конгресу, унікальний проект, основна ідея якого полягає в тому, щоб створити мистецький витвір міжнародного масштабу – вишиту карту України, яка буде презентувати образ нашої держави на міжнародних та вітчизняних виставках. Всі бажаючі змогли долучитися до створення цього унікального рукотвору.  Охоче вишивали свої „хрестики” на карті нашої держави численні делегати та гості форуму.

Ініціативи нашого об”єднання  добре відомі не тільки в нашій державі, а і за її межами. Про це говорив в спеціальному інтерв”ю для нашої медіа групи, яка працює над створенням пілотної телепрограми „Ми Українці”, відомий український дипломат, екс-міністр закордонних справ України Володимир Огризко.

Неформальні зустрічі, які з ініціативи нашої делегації відбувалися щовечора в львівському ресторані „Де Манджаро”, довели, що девіз об’єднання „Єднаймося, бо ми Українці!” актуальний. Проблема етнічної консолідації, про яку говорили присутні, існує і за межами нашої держави. Тому сьогодні як ніколи потрібно робити акцент в своїй діяльності на те, що обєднає та сприяє конструктивному діалогу – підрезюмували учасники. 

Ростислав Матвійків