Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Продовження рубрики “ЕКОЛОГІЧНЕ ДОВКІЛЛЯ” “Зима прийшла, як сніг на голову чи зі зламаною фанерною лопатою у вікно до Європи…”

Нове керівництво нашої столиці запевняло громадян ще з осені, що в повній бойовій готовності очікує настання холодів. На полях бойових баталій між людством та снігом в цьому сезоні було покладено надії на спеціалізовану техніку, якою, згідно до звітів, «МИ» повністю укомплектовані.

  • «Говорити» про підготовку до зими розпочали розширеним засіданням колегії КМДА ще на початку жовтня 2012 року.
  • 1 грудня 2012 року вулиці Києва вкрив перший сніг.
  • 7 грудня 2012 року райони міста відзвітували про свою готовність до зими: «Для належного утримання та експлуатації прибудинкових територій житлових будинків та міжквартальних проїздів у зимовий період райони міста підготували снігоприбиральну техніку та посипальні матеріали.

Зокрема кількість заготовленої піщано-соляної суміші у Голосіївському районі — 654 тонни, у Дарницькому — 198 тонн, у Деснянському — 262 тонни, у Дніпровському — 533 тонни, в Оболонському — 220 тонн, у Печерському районі — 437 тонн, у Подільському — 250 тонн, у Святошинському — 185 тонн, у Солом’янському — 480 тонн та 407 тонн у Шевченківському районі.

Готова до зими і снігоприбиральна техніка — 342 одиниці. Серед них: 116 — мала механізація, 203 — трактори для прибирання снігу, і 23 трактори “FOTON”-FT-454, закуплені у 2011 році.»

Йшов час. Зима тривала, набираючи силу.

Автору цього дослідження пощастило побачити рідкісну одиницю розрекламованого спеціалізованого транспорту, який демонстративно прибирав сніг біля адміністрації президента. Один у полі не воїн – говорить народна мудрість і … снігові замети «нецентральних» вулиць столиці. Слів, щоб висловити емоції, у жителів спальних районів столиці взагалі немає. Щодня вони долають полосу з перешкодами, щоб вибратись з під’їздів, дворів, ну а потім повернутись назад. Причому більшість працюючих та учнів ще й у повній темряві. Кучугури, вибоїни, лід – ось незмінний атрибут Київських дворів. Жеки міста, невиконанням своїх обов’язків, перетворили зиму на стихійне лихо. Лише зі снігом більшість з них помітило нестачу двірників, піску, солі, коштів і… професійного керівництва комунальними службами. Десь за межею нашої реальності залишились і трактори (предмет особливої гордості), які, завдяки розміру, можуть розчищати замети у дворах, і які було закуплено у 2010 по 210 тис.грн. (і показано, всім на заздрість, по Першому Національному). Запевнення, що інфраструктура готова до зимового періоду передається з року в рік, наче олімпійський вогонь, разом зі стандартним доповненням: «на автошляхи міста готові виїхати понад 300 одиниць техніки для прибирання та посипання дорожньої мережі, а також допоміжної техніки (автогрейдери, бульдозери, екскаватори тощо). До того ж, інспекторський склад з благоустрою буде переведений у режим посиленого контролю за прибиранням міста від снігу» (2011). І мало не забула про традиційні щорічні стандартні пояснення, які надають набридливим журналістам: «Торік сніг просто не встигали прибрати, і дороги затягло льодом. Саме через це кияни ламали кінцівки і скаржилися на комунальників», «Опадів було забагато, техніки на прибирання не вистачало».

Пропали з поля зору і партії зі своїми героїчними, патріотично налаштованими лідерами, які, згідно народних прикмет, активізуються лише перед виборами. Очевидно, «рупори народу» готуються до слізних промов навесні, мовляв, «пам’ятаєте зиму 2012-2013 – ці жахи не повторяться, якщо оберете мене!», або щось накшталт «голосуйте за мене і снігопади, які повністю заблокували рух на дорогах столиці 11 грудня 2012 року не повторяться!». Наразі в Україні зареєстровано більше 200 партій. Але жодна не може просто  долучитись до цієї такої важкої та болісної війни міста зі стихією. Хто з них, принаймні, поцікавився, чому комунальні служби сьогодні не в змозі виконувати свої прямі обов’язки?! Невже і справді в Україні немає такої СИЛИ, яка дійсно була б у змозі перебороти Зиму з її проблемами.

Ось погода, після снігової навали, дала городянам час прийти до тями. Тривале потепління загладило халатність комунальників в дворах та сама погода позбивала бурульки з дахів. Звичайно є і побічна дія у вигляді ожеледеці, але є і більш видимий результат від посипання сіллю та піском. Наразі ми очікуємо, коли пролунає гонг, як стверджують синоптики, і снігопади повернуться в Україну.  Чи зроблять висновки ЖЕКи, чи може ми самі озброїмось лопатами та лижами як запропонував народу далекоглядний прем’єр Азаров…

А між тим, за перші два дні грудневого снігопаду в травмпункти м.Києва звернулося понад 1800 травмованих. Всі кияни пам’ятають що напередодні Новорічних свят, через недбалість працівників ЖЕКу,  загинула молода жінка, матір двох дітей… Моторошно і безглуздо, що й досі невідомо хто в цьому винен? Злочинна бездіяльність і безвідповідальність, яка породжена безкарністю і байдужістю.

… а сніг наступає…

За зимою приходить весна. Крига людського гніву розтане серед повсякденних проблем, але злочинна недбалість, яка стає невід’ємною характерною рисою державних комунальних служб, по прогнозам народного досвіду на превеликий жаль буде зростати.

ЧИ ПРОЛІЗЕ УКРАЇНА ЗІ ЗЛАМАНОЮ ФАНЕРНОЮ ЛОПАТОЮ У ВІКНО ДО ЄВРОПИ?

Р.S.: В народі кажуть – риба гниє з голови – якщо у столиці не можуть дати ладу у війні з зимою, то цікаво як справи у інших містах багатостраждальної України. Запрошуємо наших колег-журналістів надсилати за нашою адресою свої коментарі.

Ігор ШЕСТАК, Оксана НАСТЕНКО