Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Вічна слава героям!

9 Травня представники МГО «Ми українці» відвідали село Балико-Щучинку, щоб взяти участь у мітингу, присвяченому 69-річниці Перемоги та вшанувати пам’ять героїв битви за Дніпро покладанням квітів.

69 років Україна не бачила жахів війни, не здригалася від вибухів снарядів. Ми ще маємо можливість побачити учасників боїв – славетних ветеранів, почути їхні розповіді про буремні роки. 

9 Травня на території Національного музею «Меморіальний комплекс «Букринський плацдарм» урочистості розпочалися з покладання квітів до Братської могили. Першими прямували ветерани війни. За сивочолими орденоносцями йшли очільники Кагарлицького району, представники трудових колективів і громадських організацій. Уповільненою ходою йшли жителі району, щоб вклонитися подвигу нашого народу у боротьбі з фашизмом.

На мітингу, у полум’яних промовах звучали слова вдячності тим, хто врятував світ від фашистської чуми. Звучало напутнє звернення до молодого покоління зберігати пам’ять про героїзм полеглих в боротьбі за мир.  882 дні перебував Кагарлик в окупації.   Героїчну оборону Кагарлика та прилеглих сіл вели солдати 97-ї Стрілецької дивізії. 5240 жителів району вислані у німецьке рабство, половина з яких не повернулася на Батьківщину, 900 закатовано у Ржищівському костьолі, 750 вбиті в  Кагарлицькому Яру Кагарлицького парку в січні 1943-го. У сорока братських могилах на території сіл району і міста Кагарлика спочиває понад 1600 бійців різних національностей, що загинули в 1944-му році при визволенні району. За роки війни загинуло на фронтах, у партизанських лісах, розстріляно, закатовано фашистами понад 15 тисяч жителів  кагарличчини.              

Вшанували світлу пам’ять про всіх, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашого народу, хвилиною мовчання. Мітинг завершився трьома залпами з бойової зброї. 

В серцях прийдешніх поколінь 9 Травня завжди буде відгукуватися ноткою скорботи, а ще біллю та вдячністю про тих, хто ціною свого життя відстояв свободу, звільнив Україну від фашистських загарбників.

Вічна слава героям! 

Член Ради Старійшин МГО «Ми Українці» А.В.Побужанська