Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Народний артист України Василь Нечепа. ПРО КОНКУРС "ЗІРКА КОСТА ТАЛАНТ"

Про «Winner COSTA TALENT» я дізнався за кілька днів до завершення подорожі морем  між містами Італії. Це дуже зручно. У тебе транспорт – круїз. На кораблі в одинадцять поверхів, де у тебе ночівля і харчування. Майже цілодобово в ресторанах подають все, що росте і родить у всьому світі. Можна замовити собі каюту в один день. Ніч у морі, а вдень «Коста Серена» у якомусь портовому місті.

В рамках цього круїзу і проходить унікальний конкурс. Вибирають «Зірку» серед  музикантів, балету та співаків. Скільки відбирали учасників і скільки їх будо, я не знаю. До конкурсу за рішенням журі допускають 7-9 осіб. Із цих учасників вибирають одного. Так щомісяця впродовж року. А в кінці року уже за відеоматеріалом обирають одну «Зірку», якій буде запропоновано поважний контракт. Деякі переможці минулих років виступають у театрах круїзу. Взагалі це такий унікальний конкурс, до якого виконавці готуються завчасно. Організовується конкурс високопрофесійно з видатними членами журі.

Головою журі мого круїзу був оперний співак, до журі увійшли балерина і диригент.

Кілька днів я лаштувався. Мав намір виступати з кобзою, але під час репетиції почув японського флейтиста віртуоза. Він днями готувався до конкурсу. Були співаки з Франції і Росії. Решту учасників змагань я вже побачив у гримуборних під час конкурсу. За умовами конкурсу у фіналі кожен учасник виконує один твір без ніяких бісів-повторів і вихилясів.

Кожного учасника виводили на сцену і зі сцени дві дівчини. Таких коментарів і оцінки мого виступу, як під час «WinnerCOSTATALENT» я ще ніколи на свою адресу не чув. Перекладала моя дочка Тетяна, робила це з українським прапором у руках,вона заплатила за мою поїздку. На конкурсі я співав пісню композитора Анатолія Кос-Анатольського на слова  Івана Франка «Ой ти дівчино з горіха зерня» у супроводі Національного академічного оркестру народних інструментів. Співпрацюю з цим відомим колективом, виконую твори і під запис, як було цього разу.

За умовами конкурсу автори не оголошуються. Виходь і перемагай. Після першого ж куплету у залі театру – вибух оплесків. Після другого куплету – буря в залі, а після третього – весь театр гримів. Так цю пісню я ще ніколи не співав. Намагався використати всі свої знання і досвід. Та й в усіх конкурсах, у яких будь-коли брав участь, я перемагав. Здобув перемогу і цього разу, отож привіз до Чернігова жовто-блакитну Зірку Коста Талант.

Я підписав дозвіл на безкомерційний показ мого виступу на всяких носіях інформації і попередню угоду про подальшу співпрацю. Почекаємо кінця року і дізнаємось, кого оберуть Зіркою року.

На прощання подарували жовтоблакитний прапор Кости і сповістили мені, що скоро знову зустрінемось.  Мої кобзарські мандри тривають.

Хто хоче дістати перемогу, цікавтесь в інтернеті про мистецький захід. Конкурс проходить серед білого дня в морі між Неаполем та Барселоною. Переможця, на березі в Барселоні будуть вітати як «Зірку».

Народе мій, гартований в неволі,

Тобі вперед із плином часу йти.

Гуртуйся у широкім дружнім колі,

Щоб Матір Україну зберегти.

Імперський гніт що висне над тобою

Старайся одвернути, одвести.

Василь Нечепа

Січень 2015 р.