Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

СКУ закликає діаспору підтримати білоруський народ

belorus_revolution

Світовий конґрес українців (СКУ) закликає українські громадські організації підтримати демократичні прагнення білоруського народу.

«Українські громади світу підтримали мирні акції та ініціативи білоруських активістів. CКУ закликав українські організації і надалі поєднувати зусилля з білоруською діаспорою та звернутися до урядів своїх країн з вимогами висловити чітку позицію на підтримку демократичних прагнень білоруського народу та вжити конкретних кроків задля захисту людських прав і свобод» - зазначив президент СКУ Павло Ґрод.

Світовий конґрес українців послідовно виступає на підтримку демократичних прагнень білоруського народу. У заяві, опублікованій 10 серпня, СКУ чітко висловив позицію щодо президентських виборів у Білорусі, «які не були вільними та прозорими». СКУ також засудив насильство білоруської влади щодо мирних протестувальників.

Зауважується, що масові демонстрації, які відбулися в Білорусі та в світі 23 серпня, знов підтвердили прагнення білоруського народу до демократичних змін.

В СКУ зазначили, що разом зі світовим співтовариством закликають білоруську владу звільнити усіх затриманих протестувальників і провести чесні та прозорі вибори. «Сьогодні тривають затримання протестувальників білоруською владою, залякування маніфестантів та спроби придушення демократичних процесів силою. СКУ, разом зі світовим співтовариством, закликає білоруську владу негайно і беззастережно звільнити всіх затриманих, не допустити подальшого насильства та сприяти проведенню чесних і прозорих виборів відповідно до міжнародних демократичних стандартів. Ми закликаємо уряди демократичних країн висловити чітку позицію щодо невизнання результатів президентських виборів у Білорусі та запровадити санкції щодо осіб, відповідальних за насильство, необґрунтовані арешти та фальсифікацію результатів виборів у Білорусі», - йдеться в заяві.

Світовий конґрес українців також висловив стурбованість недавніми заявами Президента Росії Володимира Путіна щодо формування резерву зі співробітників силових відомств, який у разі потреби можуть відправити до Білорусі.

Джерело: УКРІНФОРМ

31.08.2020