Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Україна зайняла друге місце по всиновленню дітей американцями

usa_childrens

Україна стала другою у світі країною за кількістю дітей, усиновлених громадянами США у 2019 році.

Про це повідомляє Голос Америки з посиланням на щорічну доповідь Annual Report on Intercountry Adoption Державного департаменту США.

Зокрема, торік американці усиновили 298 українських дітей. З них 54% - хлопчики, 46% - дівчатка. 150 дітей з усіх усиновлених до США - це підлітки від 13 до 17 років. Ще 109 дітей, яких усиновили американські пари, мали вік від 5 до 12 років. Посольство США в Києві на своїй сторінці у Твіттері відзначило, що чимало усиновлених в Україні дітей мали особливі потреби.

Зауважується, що загалом впродовж останніх років кількість усиновлених з України до США дітей знижується. Для порівняння, у 2014 році американці усиновили 521 дитину, а найбільший сплеск усиновлення до США припав на початок 2000-х років. Приміром, у 2001 році американці всиновили в Україні 1240 дітей.

Країною-лідером за кількістю усиновлення до США продовжує бути Китай, звідки торік американці всиновили - 819 дітей, здебільшого віком від народження до 2 років.

Як відзначається на сайті МЗС України, відповідно до статті 24 Закону України «Про охорону дитинства» – усиновлення дитини, яка є громадянином України, іноземцями провадиться, якщо були вичерпані всі можливості щодо передачі під опіку, піклування, на усиновлення чи виховання в сім'ї громадян України.

Джерело: УКРІНФОРМ

29.11.2020