Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

У Києві надзвичайна знахідка - частина вулиці Київської Русі.

На Подолі у Києві археологи знайшли частину вулиці середньовічного міста — знайдені в культурному шарі артефакти відносяться приблизно до 11-13 століття, тобто часів Київської Русі. Про це повідомляє VIDIA із посиланням на інформацію, опубліковану на сайті мера столиці Віталія Кличко.

Снимок5

За проектом реконструкції Поштової площі на ділянці між Річковим вокзалом і Володимирським узвозом передбачено будівництво торгового центру. У відповідності з законодавством, на цьому місці перед початком будівництва проводяться археологічні роботи. Як стало відомо, на глибині близько 7 з половиною метрів були виявлені фрагменти будівель: кілька вінців зрубу і частокіл, між яким проходила колись вулиця.

Залишки будівель знаходяться у відносно непоганому стані — вони збереглися під товстим шаром ґрунту. Над цим місцем в 17-18 століттях знаходилася міська пристань. Не виключено, що поруч під шаром землі знаходяться залишки інших будинків.

«Така знахідка для нас — сенсація, яка може змінити все наше уявлення про Київ того часу, — пояснив науковий співробітник Центру археології Києва Сергій Тараненко. — Раніше вважалося, що місто закінчувалось в районі вулиці Боричів узвіз, і ми не очікували знайти тут зруби часів Київської Русі. Тут ми бачимо цілий господарський комплекс — паркани і зруб. Очевидно, на цьому місці знаходилася садиба».

Снимок1

Снимок3

Кличко повідомив, що дав вказівку зупинити всі будівельні роботи, які можуть пошкодити виявлені артефакти,  і в найближчі дні , із залученням фахівців, буде знайдено оптимальне рішення для збереження археологічної знахідки.

«Ті, хто не береже свою історію, не мають майбутнього, — заявив мер Києва. — Однозначно ця унікальна знахідка має бути збережена».

Джерело: Vidia

02.03.2015