Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Світовий конгрес українців вшанував пам'ять Героїв Крут

kryti_heroes

Cвітовий конґрес українців (СКУ) разом з багатомільйонною українською діаспорою вшановує пам’ять Героїв Крут, які загинули, добровільно захищаючи молоду Українську державу під час нерівного бою з більшовицькою армією 29 січня 1918 р.

“Ми прийшли до Аскольдової могили, щоб схилити голову перед світлою пам’яттю Героїв Крут, які стали символом патріотизму і жертовності в боротьбі за незалежну Україну. У цей день ми також віддаємо шану нашим сучасникам – Героям Небесної Сотні та всім загиблим захисникам України під час нинішньої гібридної війни Росії проти України. Їхній подвиг назавжди залишиться в нашій пам’яті та в наших серцях!”, - заявив Перший віцепрезидент СКУ Стефан Романів.

Як зазначається, попри те, що бій під Крутами завершився поразкою, він мав вирішальне значення для української дипломатії. Затримавши наступ більшовиків на Київ на чотири дні, бій під Крутами дозволив уряду Української Народної Республіки вперше з часів скасування Гетьманщини добитися міжнародного визнання України.

«Подвиг українських курсантів, студентів та гімназистів є однією з найбільш легендарних сторінок української історії та прикладом героїчного подвигу в ім’я України та її незалежності. Герої Крут і тепер надихають український народ на перемогу в боротьбі проти неоголошеної війни Російської Федерації, яка нелегально окупувала Крим та вже понад п’ять років продовжує вести жорстокі військові дії на Сході України»

Джерело: УКРІНФОРМ

02.02.2020