Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

З Шевченком у серці…

У березні 2014 року світова громадськість відзначатиме 200-у річницю від дня народження українського генія Тараса Шевченка. У зв’язку з підготовкою до цього ювілею планетарного масштабу Міжнародна громадська організація «Ми Українці» проводить низку заходів, присвячених Видатному Українцеві.

Розпочнеться такий «культурологічний марафон» 12 березня 2013 року спільною акцією МГО «Ми Українці» та Історико- меморіального музею Михайла Грушевського – відкриттям виставки «З Шевченком у серці: за рік до 200-ліття національного генія». В трьох розділах експозиції – «Грушевський і Шевченко», «Шевченківські свята української еміграції», «Шевченко в кераміці» – буде представлено експонати з фондів музею; документи (афіші, запрошення, оголошення, програми) про відзначення шевченківських свят українською еміграцією 1920-1940-х років, що висвітлюють ставлення емігрантів до постаті Т.Г.Шевченка, участь у цих заходах емігрантських політичних партій, громадських, культурних і мистецьких організацій, наукових установ, вищих і середніх шкіл тощо, виявлені в чеських архівах доцентом Сумського державного університету, кандидатом історичних наук, керівником Сумського відділення МГО «Ми Українці» Валерієм Миколайовичем та декоративні тарелі за мотивами творів Т.Г.Шевченка авторства Народного художника України, професора Київського державного інституту декоративно прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука, лауреата лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка 2013 р. Петра Петровича Печорного.

Упродовж місяця після відкриття з виставкою можна буде ознайомитися в приміщенні Історико-меморіального музею Михайла Грушевського за адресою: м. Київ, вул. Паньківська, 9. Як мистецька складова акції передбачено виступ живої легенди сучасного кобзарства, народного артиста України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (2006) Василя Григоровича Нечепи. Під час проведення заходу відбудеться вручення нагород переможцям конкурсу. Для вручення нагород запрошено спеціального гостя – українського і німецького актора театру і кіно Юрія Розстального.

Серед інших запланованих заходів МГО «Ми Українці» – культурно-мистецька акція – європейський інформаційний тур «З Шевченком у серці», що проводитиметься у серпні –вересні 2013 р. у формі культурно- мистецьких заходів у країнах Європи і включатиме спеціальні експозиції (архівні документи та роботи сучасних фотомитців), майстер-класи майстрів народного мистецтва (вишивка, лялька-мотанка), концерти знаних майстрів мистецтв та талановитої молоді, популярні лекції відомих шевченкознавців, правові консультації.

11.03.2013