Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Конкурс на краще висвітлення тематики «Ми Українці»

Проект
Затверджено
Рішенням Ради Старійшин від 6.10.12 р.

Положення про конкурс
на краще висвітлення тематики «Ми Українці»

Міжнародна громадська організація «Ми Українці» спільно з Національною спілкою журналістів України запрошують журналістів всеукраїнських, регіональних та місцевих засобів масової інформації та Інтернет-видань взяти участь у конкурсі на краще висвітлення тематики «Ми Українці».

I. Організатори

Організаторими конкурсу виступають:

 • Міжнародна громадська організація «Ми Українці»
 • Національна спілка журналістів України
 • Для організації конкурсу створено оргкомітет у складі:
 • Горобцов В. О;
 • Шестак І. Ю;
 • Дзюба Н. В;
 • Кудрявцев О. С;
 • Шарікова З. К.

II. Мета

Популяризація народних традицій українців, збереження пам’яток архітектури, визначнх історичнх центрів, уславлення видатних українців та події патріотичного спрямування, творчі висвітлення здобутків українців, обдарованих громадян тощо

III. Термін проведення

З 10 жовтня по 10 грудня 2012 року.

IV. Участь у конкурсі

 1. У Конкурсі можуть брати участь громадяни України, співробітники або творчо співпрацюють з всеукраїнськими чи місцевими засобами масової інформації.
 2. У Конкурсі забороняється брати участь організаторам конкурсу та афілійованим з ними особам та членам сімей, будь-яким іншим особам, які мають відношення до організації та/чи проведення Конкурсу.
 3. Для участі в Конкурсі необхідно подати не пізніже 10 дня після оголошення конкурсу заявку на участь до Оргкомітету конкурсу. Участь в Конкурсі засвідчує згоду Учасника Конкурсу з Цим положенням.
 4. До участі в Конкурсі приймаються опубліковані в друкованих ЗМІ роботи або передані в ефір по телебаченню чи радіо програми на тематику «Ми Українці».
 5. Конкурсні роботи мають бути обов’язково надрукованими чи переданими в –теле, -радіо ефір протягом терміну проведення конкурсу.
 6. Обсяг друкованих матеріалів має бути не менше 3 і не більше 10 тис. знаків, ефірних- не менше 2 і не більше 30 хвилин (за винятком тематичних циклових програм). Обсяги конкурсних робіт не впливають на критерії і не є підставою для зменшення чи збільшення балів.
 7. Організатори Конкурсу мають право зберігати та використовувати інформацію, надану учасникам, без попереднього узгодження чи грошового відшкодування. Зокрема, учасники конкурсу погоджуються, що у разі перемоги, їхні імена та фотографії можуть використовуватися у друкованих та електроних ЗМІ без матеріального відшкодування.

V. Мова Конкурсу

Українська

VI. Форма подання конкурсних матеріалів

Матеріали для участі у Конкурсі надсилаються у такому вигляді:

 • Журналісти для участі у конкурсі надсилають оригінальний номер газети або журналу з публікацією конкурсного матеріалу та його електрону версію (відсканована сторінка газети) на DVD, CD чи іншому носієві;
 • Журналісти з електронних ЗМІ надсилають конкурсний матеріал, що був викладений в електронному ЗМІ у вигляді, що підтверджує достовірність публікації (електронна сторінка Інтернет ресурсу у повному вигляді зі статтею без купюр, вказавши електронну адресу (лінк), де розміщений матеріал) на будь-якому електронному носієві чи електронною поштою;
 • Радіожурналісти надсилають аудіо файли електронною поштою, вказавши радіокомпанію і дату виходу в ефір завізований керівництвом копманії;
 • Тележурналісти надсилають касети, диски з сюжетом (телепрограмою) або текст сюжету (телепрограми) з датою виходу в ефір, завізований керівництвом каналу.

Конкурсанти обо’язково вказують своє ім’я, назву ЗМІ, в якому працюють, e-mail та контактні телефони, включаючи мобільний. Конкурсанти також вказують дані паспорта (серія, номер, місце реєстрації) та номер ідентифікаційного номеру.

Матеріали разом із супроводжувальним листом необхідно надіслати до 15 грудня з поміткою « Конкурс»: «Краще висвітлення тематики «Ми Українці» за адресою оргкомітету:

ДП ДСВХЛ «Дніпро»

вул. Володимирська 42А
м.Київ, індекс 01034
e-mail: dnipropbl@mail.ru
Контактний телефон: (044) 360-31-22 ; (044) 234-31-82 тел.та факс
Контактна особа: секретар Дзюба Наталія (тел..066-61-90-165)

Організатор не відповідає за будь-які поштові помилки, а також не розглядає заявки з недостовірною інформацією або заповнені нерозбірливо чи отримані після 15 грудня (за поштовим штемпелем).

VII. Журі

Для оцінки конкурсних матеріалів сформовано журі конкурсу у складі 7 осіб, яке очолює Голова МГО «Ми Українці» Лідія Горбунова.

Члени журі:

 • Горбунова Л.М.
 • Наливайко О.І
 • Чамара В.Ф.
 • Горлов А.Ф. ( за згодою)
 • Плаксюк Ю.О.
 • Іванченко Р.П.
 • Гальченко С.А. (за згодою)

Кожен член журі має одни голос.

VIII. Критерії оцінювання матеріалів

 • неупередженість, достовірність та об’єктивність.
 • ефективність ( повнота і змістовність розкриття теми та дослідження);
 • популяризація ( досі не розкрито на загальнодержавному рівні події, явища, особистості, заходу тощо);
 • сприяння формуванню у громадян почуттів патріотизму, гуманізму. сповідування загальнолюдських цінностей;
 • оригінальний підхід до конкурсного завдання;
 • сила емоційного впливу матеріалів та позитивні оцінки конкурсної роботи її героями;
 • обізнаність з тематикою « Ми Українці»;

IХ. Процедура визначення переможця

 1. За кожним з критеріїв оцінки конкурсні роботи отримають від 1 до 10 балів.
 2. Рішення про оцінку за кожним з критеріїв ухвалюється простою більшістю складу журі, при одночасній участі в обговоренні чи аналізі не менше 5-х осіб.
 3. Загальна оцінка конкурсного матеріалу складатиме суму набраних балів за вищезазначеними критеріями.
 4. Переможці визначатимуться за загальною максимальною кількістю балів.

Х. Призи

За підсумками конкурсу журі визначить головного переможця і 3-х лауреатів, яким будуть присуджені грошові призи.

Призовий фонд конкурсу складає 35тис. гривень, що включає перший (головний) приз у розмірі 10 тис. гривень; другий приз у розмірі 7 тис. гривень; 2 (два) третіх призи у розмірі 5 тис. гривень кожен. Передбачається також 10 призів по 500 гривень кожен, Організатор утримує та сплачує в бюджет України податок з доходів фізичних осіб від суми призів за ставкою 30%, а також повідомляє податкові органи про вартість призів та про розмір утриманого та сплаченого податку з доходів фізичних осіб.

Таким чином, після утримання податку з доходів фізичних осіб переможці і лауреати конкурсу одержують:

 • Перший (головний) приз у розмірі 10 тис. гривень
 • Другий приз у розмірі 7 тис. гривень
 • 2 (два) третіх призи у розмірі 5 тис. гривень
 • 10 заохочувальних грошових призів по 500 гривень.
 • Кожен учасник може отримати не більше одного призу.

Журі має право за недостатньої якості конкурсних матеріалів на власний розсуд не присуджувати Перший (головний), Другий чи Третій призи. У такому разі вивільний призовий фонд додається до фонду заохочувальних премій.

У випадку колективного авторства приз надається колективу співавторів (особи, що давали інтерв’ю, участі у конкурсі не беруть та призотримати не можуть).

Окрім того двадцять фіналістів та активних учасників конкурсу нагороджуються почесними дипломами.

XI. Оголошення результатів конкурсу

Переможці та лауреати конкурсу будуть повідомлені Організатором конкурсу про його результати за наданими ними електронною поштою або телефоном.

Оголошення результатів конкурсу та урочисте вручення нагород, призів та почесних дипломів переможцям відбудеться не пізніше ніж на 15 день після завершення конкурсу ( про час і місце проведення буде повідомлено окремо).

Результати конкурсу будуть оприлюднені до кінця грудня 2012 року на веб-сайті МГО «Ми Українці» та на веб-сайті Національної спілки журналістів України.

Результати визначення переможців та лауреатів є остаточними, не підлягають оскарженню, документально підкріплені протоколом засідання журі та рішенням до нього.

Примітка: Організатор залишає за собою право на отримання довідки про вихід теле- та радіо сюжетів в ефір.