Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Український архітектурний проект номіновано на найпрестижнішу нагороду Австрії

Житловий комплекс у Відні, збудований архітектурним бюро Geiswinkler&Geiswinkler під керівництвом українського архітектора Ростислава Бортника, потрапив до списку 17 найкращих архітектурних об’єктів за цьогорічною версією Державної премії архітектури та екологічного будівництва Австрії.

arch_bortnokiv

За словами Бортника, уродженця Бережан на Тернопільщині, під час будівництва цього житлового комплексу він працював на Geiswinkler&Geiswinkler, будучи керівником саме цього проєкту – тобто, "від імені архітекторів вів будівництво". Зараз українець вже працює в іншому архітектурному бюро у Відні.

Як повідомив архітектор, восьмиповерховий житловий будинок з двоповерховим підземним паркінгом побудований за принципом "Smart-Wohnen" (Smart-Living /Розумне житло). Він передбачає, окрім смарт-квартир, також торговельні площі на першому поверсі та "житлову спільноту" з догляду за людьми похилого віку та неповносправними особами.

arch_bortnikov2

Для кращого комфорту мешканців будинку передбачено кімнату для прання, багатофункціональну кімнату з кухнею для спільних зустрічей, дитячий ігровий майданчик та зелену зону у внутрішньому дворику, а також місце для паркування велосипедів, комору для зберігання дитячих колясок, терасу з грилем на даху. Щоправда, через брак коштів прийшлось відмовитись від сауни та саду на даху.

Результати щодо переможців архітектурної премії Staatspreis Architektur & Nachhaltigkeit 2019 очікуються у жовтні.

Джерело: УКРІНФОРМ

20.08.2019