Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Україна закликає ОБСЄ відреагувати на дискримінацію українців у Росії

Україна закликає верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин Ламберто Заньєра негайно відреагувати на репресивні та дискримінаційні дії російської влади щодо української громади на території РФ. Про це заявив постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час онлайн-засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 4 червня.

"Делегація України занепокоєння відсутністю регулярного звітування верховного комісара ОБСЄ у справах національних меншин про ситуацію з національними меншинами у Російській Федерації. Ми стурбовані репресивною практикою та дискримінацією з боку російської влади по відношенню до українських громадських організацій та активістів", - заявив Цимбалюк, звертаючись до присутнього на засіданні Заньєра.

Зокрема, він вказав на закриття єдиної в Росії Бібліотеки української літератури, а також заборону діяльності Світового конгресу українців на території РФ.

Очільник місії України при ОБСЄ наголосив, що ці дії "обумовлені кампанією з розпалювання антиукраїнських настроїв у цій країні та становлять серйозну загрозу збереженню та розвитку національної ідентичності, культурних та мовних потреб української громади в Росії".

У липні 2019 року влада Росії визнала Світовий конгрес українців «небажаною організацією», заявивши, що діяльність організації становить «загрозу основам конституційного ладу і безпеки Росії». Крім того, у 2018 році в Москві завершили процес закриття Бібліотеки української літератури. Частину фондів бібліотеки передали в Бібліотеку іноземної літератури, ще частину викинули.

Джерело: УКРІНФОРМ

09.06.2020