Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

У столиці Угорщини проходить сучасна інтерактивна виставка “Franko from A to Z”

frankoAZ1

Виставка “Franko from A to Z” Львівського національного літературно-меморіального музею Івана Франка проходить у Будапешті у приміщенні Центру української культури та документації.

«Проект «Franko from A to Z»– це інтерактивна мобільна виставка-лабіринт, яка за принципом англомовної абетки презентує культову постать Івана Франка та знакові феномени української культури відповідно до історичного та соціокультурного контексту для широкого загалу європейської спільноти.

Як зазначається на сторінці Державного самоврядуванням українців Угорщини у Facebook., проєкт «Franko from A to Z» – це фактично втілений у 3D форматі справжній бестселер, найкраща пізнавальна книжка 2016 року - Абетка-енциклопедія «Франко від А до Я» (Видавництво Старого Лева)».

frankoAZ2

Цей авторський проєкт франкознавців Богдана Тихолоза та Наталії Тихолоз у художньому оформленні творчої майстерні «Аґрафка» (Art Studio Agrafka) (Романа Романишин, Андрій Лесів) перетворився на мобільну виставку «Franko from A to Z», яка розповідає про генія української культури Івана Франка європейськими мовами та сучасними візуальними засобами.

У рамках проєкту передбачено тур виставки-лабіринту столицями європейських держав: Львів (Україна) – Будапешт (Угорщина) – Відень (Австрія) – Любляна (Словенія) –– Загреб (Хорватія) – Львів (Україна). Виставка-лабіринт супроводжується англомовними та німецькомовними каталогами, екскурсіями, публічними лекціями про творчу спадщину та постать Івана Франка в контексті міжкультурного діалогу між країнами-сусідами.

Організатором проєкту виступив Львівський національний літературно-меморіальний музей Івана Франка (#ДімФранка) за підтримки Українського культурного фонду.

Джерело: УКРІНФОРМ

08.10.2019