Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

У Канаді буде встановлено меморіал жертвам комунізму

Монумент мають намір встановити в центрі Оттави, неподалік будівлі федерального парламенту Канади, наприкінці цього або на початку наступного року. Офіційна назва пам’ятника у перекладі українською звучить як «Меморіал жертвам комунізму – Канада, країна притулку».

Встановлення монумента профінансує благодійна організація «Данина свободі» – утворена у 2008 році, вона об’єднує представників найважливіших етнічних організацій у Канаді, таких як Конгрес канадської Полонії (KPK), Конгрес українців Канади (КУК), Конгрес в’єтнамських біженців та інші.

«Завдання проекту – встановлення національного меморіалу жертвам комунізму. Канада – це країна іммігрантів і, за нашими підрахунками, приблизно вісім мільйонів канадців, тобто майже чверть населення, – це вихідці з країн, поглинутих комунізмом. Вони або самі є його жертвами, або такими були їхні предки», – зазначив голова організації «Данина свободі» Людвік Клімковський.

Вартість пам’ятника становитиме 3,5 млн. канадських доларів. 1,5 млн. доларів зібрала «Данина свободі». Приблизно таку ж суму виділила влада, а решта – це кошти з інших джерел.

«Сподіваємося, що останній етап, який саме зараз починається, завершиться відкриттям монумента. Це відбудеться або пізно восени 2018 року, або рано навесні наступного року», –повідомив Клімковський.

Бронзовий монумент завширшки 24 метри та заввишки 4 метри встановлять на одній із площ канадської столиці. Його головним компонентом буде Арка пам’яті, складена з 365 окремих елементів, що представляють кожний день року та один з історичних моментів, наприклад, Варшавську битву, Катинь, Солідарність, різанину на Площі Тяньаньмень у Пекіні, падіння Берлінської стіни.

Як повідомляється, Конгрес українців Канади передав на спорудження пам’ятника 25 тисяч доларів.

«КУК робить цю пожертву, аби вшанувати усіх, хто страждав від жорстокості 70-річної радянської окупації України. Мільйони українців були вбиті комуністичним радянським режимом, мільйони були відселені у ГУЛАГ. Для Канади дуже важливо пам’ятати про жертв комунізму та імперіалізму», – відзначив президент Конгресу українців Канади Павло Грод.

Джерело: VIDIA

 

29.03.2018