Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

США надасть військову допомогу Україні на 200 млн. доларів

Американський Сенат у понеділок схвалив законопроект про оборонну політику США на 2019 фінансовий рік, який передбачає витрати обсягом 716 мільярдів доларів, з яких передбачено $200 млн допомоги Україні в сфері безпеки у зв’язку з російською агресією.

Контрольований республіканцями Сенат схвалив щорічний Закон про асигнування на національну оборону 85 голосами «за» при 10 «проти».

Щоб набрати силу закону, він повинен бути узгоджений з аналогічним законопроектом, прийнятим у травні Палатою представників. У версії Палати представників передбачається військова допомога Україні в розмірі $250 млн. Компромісний варіант повинен бути знову ухвалений обома палатами і підписаний президентом Дональдом Трампом.

Схвалений Cенатом законопроект передбачає виділення 639 мільярдів доларів на базові оборонні витрати, включаючи закупівлю озброєнь, кораблів і літаків і виплати військовослужбовцям. Ще 69 мільярдів доларів призначені для фінансування поточних конфліктів.

Пакет допомоги Україні обсягом $200 млн включає постачання оборонної летальної зброї, не конкретизуючи його види.

Версія Сенату закликає також вивчити питання про постійне розміщення бригади Армії США в Польщі, забороняє продаж Туреччині винищувачів п’ятого покоління F-35 через купівлю Анкарою російських зенітно-ракетних комплексів С-400 та передбачає виділення $300 млн на навчання та оснащення перевіреної сирійської опозиції для протидії «Ісламській державі».

Джерело: VIDIA

21.06.2018