Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Польське студентсво не пустило російського посла в університет у Кракові.

Яґеллонський університет у Кракові скасував заплановану на 31 березня зустріч із послом Росії у Польщі Сергієм Андреєвим, передає Польське Радіо.

Таке рішення керівництво університету прийняло через протести студентів та краківської інтелігенції. Ректорат прислухався до заклику незгодних та скасував зустріч. Протестувальники вважають, що виступ посла РФ був би недоречним з етичних міркувань. Окрім того, багато поляків вбачають загрозу для безпеки своєї країни у діях Росії.

image

Сергій Андреєв мав читати лекцію у межах циклу «Яґеллонських дипломатичних зустрічей» та розповісти про зовнішню політику Росії.

«Зустріч з послом Росії могла б відбутися, якби на неї був запрошений хтось із російських опозиціонерів. В іншому випадку, замість університетської дискусії, зустріч може бути використана для пропагандистської діяльності», – пояснив позицію протестувальників член Сенату Польщі Богдан Кліх, який теж був проти лекції Сергія Андреєва.

У результаті керівництво університету вирішило, що негативні емоції довкола зустрічі з послом могли б перешкодити провести захід в прийнятому академічному характері, що в свою чергу могло б призвести до порушенням громадського порядку.

Як повідомляв VIDIA раніше, незабаром українські студенти отримають можливість безкоштовно навчатися в угорських та македонських університетах.

Джерело:Vidia

30.03.2015