Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Після Кримської платформи розпочалися нові переслідування кримськи татар у окупованому Криму

russia_terror

Світовий Конґрес Українців жорстко засуджує нову хвилю терору, розв’язаного Росією на окупованому Кримському півострові та закликає міжнародну спільноту вимагати негайного звільнення політичних в’язнів.

СКУ також вимагає міжнародної відповідальності для усіх посадовців Російської Федерації, що беруть участь у переслідуваннях та катуваннях людей.

Незадовго після успішного інавгураційного саміту Кримської платформи у Києві, російська окупаційна адміністрація у Криму розпочала нову хвилю політичних репресій проти активістів кримськотатарської громади півострову, переважно проти членів та активістів Меджлісу кримськотатарського народу.

Зокрема, 4 вересня бійці російської ФСБ викрали Нарімана Джеляля, першого заступника голови Меджлісу, який лише нещодавно повернувся додому з Києва, де, як член делегації Меджлісу, брав участь у саміті Кримської платформи. Пізніше кримськотатарського політика виявили у так званому “Управлінні ФСБ” у Сімферополі. За інформацією Міністерства закордонних справ України, до Джеляля та інших затриманих кримськотатарських активістів було застосовано тортури.

Того ж дня кримські татари зібралися на стихійний мітинг у Сімферополі, вимагаючи звільнення затриманих активістів. Однак, виступ було жорстоко придушено російськими спецпризначенцями, які схопили та ув’язнили ще 45 людей.

У ході саміту Кримської платформи 23 серпня у Києві, понад 44 країни та міжнародні організації, у тому числі й СКУ, підтвердили, що Крим – це Україна. У відповідь на спроби Росії підважити зусилля України з деокупації півострову та посилення репресивного тиску на кримськотатарську і українську громади Криму, світ мусить об’єднатися, щоб дати відсіч російській агресії, захистити демократію та права людини.

Джерело: УКРІНФОРМ

12.09.2021