Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Очищення у Чистий четверг. Рада заборонила комуністів та визнала ОУН-УПА.

9 квітня Верховна Рада ухвалила чотири закони, які стосуються засудження комуністичного режиму, відкриття архівів радянський спецслужб та визнання УПА й інших організацій борцями за незалежність України. У парламенті ці закони назвали «декомунізаційним пакетом».

Після набуття чинності законів мають знести пам’ятники комуністичним діячам, перейменувати міста та вулиці, відкрити архіви усіх каральних органів СРСР та заборонити радянську символіку.

У законі про правовий статус борців за незалежність України серед інших організацій вказані ОУН та УПА. Автором закону є син командира УПА Романа Шухевича – Юрій Шухевич.

Закон надає спеціальний статус усім військовим та підпільним українським організаціям ХХ століття, які боролись за незалежність країни.

150304120236_upa_624x351_afp

В законі вказали перелік організацій, які визнаються такими, що боролись за незалежність України, і серед них є Організація українських націоналістів та Українська повстанська армія.

Україна надає соціальні гарантії та пільги усім учасникам боротьби за незалежність у ХХ столітті. Щоправда, які саме пільги їм надаються, у законі не прописано.

Попередня спроба визнання УПА борцями за незалежність України 14 жовтня 2014 року закінчилась бійкою біля Верховної Ради.

Окремим законом Рада засудила комуністичний та нацистський тоталітарні режими і заборонила їхню символіку. Визнається, що обидва режими проводили політику державного терору.

140808135221_kpu_cpu_stop_sign_624x351_unian

У день укладення радянсько-німецького пакту «Молотова-Ріббентропа» 23 серпня встановлюється спеціальний день пам’яті жертв обох режимів.

За пропаганду символів режимів встановлюється однакове покарання у вигляді ув’язнення до п’яти років.

До символів комуністичного режиму зарахували герб, прапор та гімн СРСР, публічне виконання якого в Україні відтепер заборонене.

Протягом півроку від ухвалення закону всі назви міст, вулиць й інша топоніміка, пов’язана з комуністичним режимом та його ідеологами, мають бути перейменовані місцевими органами влади.

До таких ідеологів зарахували осіб, які обіймали керівні посади, починаючи з посад секретаря районного комітету партії і вище.

Якщо місцева рада цього не зробить, то її голова зобов’язується зробити це своїм розпорядженням.

Це ж саме стосується і пам’ятників комуністичного і нацистського режимів, які мають бути демонтовані.

Перейменування може торкнутись тисяч назв вулиць і сотень районів та міст, зокрема, Кіровоградської області та Кіровограда, які названі на честь Сергія Кірова.

А також Дніпропетровської області та Дніпропетровська, названих на честь Григорія Петровського.

Вартість цієї процедури не вказана, лише передбачено, що державна реєстрація документів з новими адресами має бути безкоштовною.

Закон ґрунтується на низці резолюцій ПАРЄ, які прирівнюють та засуджують комуністичний режим в СРСР та гітлерівській Німеччині.

Пропагандою комуністичного та націонал-соціалістичного режимів вважатиметься публічне заперечення «злочинного характеру комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років та нацистського режиму».

Пропагандою також вважатиметься виготовлення та поширення продукції, яка містить символіку комуністичного та нацистського режимів. Під заборону потрапляє і зображення поєднання серпа та молота.

Всі громадські та юридичні організації, які порушуватимуть закон, підлягатимуть зняттю з державної реєстрації. Це стосуватиметься і партій та засобів масової інформації.

Заборона не поширюватиметься «на використання символіки в експозиціях музеїв, тематичних виставках, наукових і навчальних посібниках, а також підручниках й матеріалах освітнього характеру».

Джерело:Vidia

10.04.2015