Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

No war, stop Putin. По всьому світу проїходять акції проти агресії Росії.

against_putin

Минулого тижня в різних країнах світу, зокрема, у Франції, Німеччині, Великій Британії та США, відбулися численні мирні акції солідарності з Україною та проти агресії Росії. Участь у мітингах взяли закордонні українці разом з їхніми друзями з інших національних громад, українські дипломати та місцеві політики. Вони вимагали зупинити війну Путіна та збільшити допомогу Україні.

Зауважимо, що долучитися до глобальної акції на підтримку України на тлі нарощування військ РФ, яка відбувається з жовтня 2021 року, закликав Світовий конґрес українців (СКУ). Ще у першій половині січня СКУ розпочав кампанію – #СкажиПутіну_НІ #SayNOtoPutin, у рамках якої було проведено інформаційні кампанії в соціальних мережах. Також СКУ закликав до всесвітньої акції «Зупиніть Путіна ЗАРАЗ!», приуроченої до Дня Соборності України. Оголошення цих флешмобів стало відправною точкою для аналогічних акцій, як от #StandWithUkraine від Конгресу українців Канади.

Упродовж місяця мітинги на підтримку України відбулися у багатьох містах у понад 20 країнах, що стало потужним сигналом: агресія РФ неприпустима як в Україні, так і загалом у Східній Європі та світі.

against_putin

Німеччина

У Берліні українці та друзі України вийшли на спільну акцію, аби вкотре продемонструвати світу, що вони виступають проти війни. Учасники акції протесту закликали федеральний уряд використати свій вплив на Російську Федерацію, щоб зупинити нову російську агресію проти нашої держави.

against_putin

Франція

У Парижі мітинг проти агресивної політики Росії «Ні війні, Україна має лишатися вільною та незалежною державою!» організувало Об’єднання українців у Франції. Акція відбулася в самому центрі міста, навпроти музею сучасного мистецтва Жоржа Помпіду. До неї долучилося близько 200 людей, зокрема представники й інших національних асоціацій країни – грузинів, румунів, білорусів, литовців і навіть кубинців.

against_putin

Нідерланди

У нідерландській Гаазі на мирну акцію проти агресії Росії та за мир в Україні зібралися українці, нідерландці, білоруси, грузини та росіяни. Її учасники з прапорами та плакатами прийшли під будівлю Палацу миру – офіційну резиденцію Міжнародного суду ООН і Постійної палати третейського суду. Від Палацу миру учасники акції рушили до посольства України в Нідерландах та заспівали гімн України. Новопризначений посол України в Нідерландах Максим Кононенко висловив слова підтримки учасникам акції та подякував за прояв патріотизму та солідарності. Після цього учасники акції рушили до будівлі посольства Росії. Розгорнувши українські, нідерландські, білоруські та грузинські прапори, усі разом закликали РФ припинити агресію проти України. Після чого під стінами російського посольства заспівали гімн України.

against_putin

Велика Британія

У Лондоні, аби висловити підтримку Україні в умовах посилення російської агресії, до Посольства України у Великій Британії прийшли студенти британських університетів.

against_putin

Ірландія

Українська громада Ірландії вийшла на мітинг у Дубліні, щоб висловити свій протест проти дій Російської Федерації. За словами активіста української діаспори в Ірландії Олександра Балана, об'єднаний мітинг біля парламенту Ірландії підтримали депутати парламенту поруч з іншими громадами з Литви, Грузії та Білорусі.

against_putin

США

У Вашингтоні на акцію біля Білого дому під гаслом: «Дійте зараз, щоб зупинити війну Путіна в Україні» зібралися понад сто активістів. Перед початком акції організатори оголосили, що мають одразу кілька цілей. Серед них - продемонструвати єдність проти російської війни в Україні, а також проти агресії Путіна на всьому пострадянському просторі – у Казахстані, Білорусі, Грузії, країнах Балтії та в самій Росії. Учасники також мали на меті закликати Білий дім уже зараз запровадити конкретні санкції, зокрема проти Nord Stream 2, та оголосити про готовність відключення Росії від системи SWIFT. Нинішнє зібрання стало об’єднаною акцією, що підтвердила велика кількість прапорів різних держав, які тримали учасники. Адже, на переконання активістів, якщо Росія досягне успіху у своїй агресії в Україні, вона не зупиниться – наступними можуть стати сусідні держави. Окрім представників різних національних громад у США, в демонстрації взяли участь звичайні американці, не байдужі до боротьби українців за свою незалежність.

against_putin

Канада

Проти російської окупації Білорусі та агресії проти України у місті Едмонтон, що в канадській провінції Альберта, протестували близько кількох десятків білорусів та українців, які з національними прапорами скандували «Білорусь підтримує Україну!».

20.02.2022