Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Незвичайні і загадкові візерунки у роботах українського хлопця.

32-річний Микита Сторожков у своїх зошитах малює загадкові символи-коди, схожі на давнє письмо, та китайські ієрогліфи.

Все почалося 24 квітня, у п’ятницю, з посту у Facebook на сторінці Студії Художньої Майстерні Борисенко, який за три дні поширили 2965  разів, пише портал PolyArtGallery.

“Він прийшов до нас десь місяць назад. На перший погляд – не звідси, з іншого виміру. Посмішка на обличчі завжди – ніби вибачається за те, що займає мій час. Круглий сирота….з діагнозом ДЦП ..Йому 32…І витягнув з кулька свої зошити…Їх багато…Це записи суму і САМОТНОСТІ…Деякі з них сфотографувала…Що з цим робити? Підкажіть…Адже він прийшов. АВАТАР….”

Роботи хлопця схожі на неземні творіння. Він малює китайські символи і древні писемності. “Я ходив на китайське ушу. Там було чотири українці і всі китайці. Питаю їх, хто кого тут навчає? Виявляється, ми їх навчаємо. Вони у нас живуть, тоді їдуть на змагання, перемагають, повертаються в Україну і продовжують проводити заняття. Там я познайомився з китайським професором, який навчив мене китайських і японських ієрогліфів. Битися я залишив. Вивчав ієрогліфи”, – розповів він.

Зі своїх зошитів Микита робить журнали, використовує давнє ексклюзивне письмо з Саудівської Аравії. У малюнках є давні шрифти, пише він їх сам, з голови.

Перші малюнки Микита створив у 26 років. Спочатку малював на стінах у кімнаті, потім обмалював всі стіни на дачі. “Малюю скрізь – на лавочці на вулиці, на кухні, в кімнаті. Люди звертають увагу на мене, підходять, запитують, що це таке. Одного разу їм дуже сподобалися мої малюнки і те, як я розказував про арабські букви. У знак вдячності подарували мені арабську купюру. Тепер вона у мене в зошиті з арабськими символами”, – каже Микита.

На його малюнках – механізми Леонардо Да Вінчі, а ще – нірвана. “Я вірю в реінкарнацію. Буддисти не бояться смерті. Спокійно живуть, спокійно вмирають. Я з ними не перетинався. Думками про перетворення хочу нагадати собі, ким був у минулому житті. Може науковцем, а може художником”.

А ще хлопець вивчав трипільську культуру.  Українські символи пише на великих аркушах. Розповідає: “Трипільці були язичники, але дуже розумні. Мені кажуть, що у них не було письма. Я дивлюся на їхні знаки – це і є письмо. Трипільці спалювали свої помешкання, щоб зло не заселилося. Сьогодні є хати, куди не можна зайти. В дерев’яні церкви не всі готові вільно зайти. У них велика енергетика”.

Микита не тільки малює різнокольоровими ручками. Ще ліпить ієрогліфи з жуйок, виготовляє речі з зубочисток та пластикових пляшок, пластиліну.

Своїми роботами він сколихнув весь інтернет. Десятки художників і мистецтвознавців почали обговорювати, як допомогти йому з виставкою.

Джерело:Vidia

05.05.2015