Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Канадські хірурги прооперували поранених українських бійців

canadian-surgeons

Пластичні хірурги з Канади днями провели у Львові десятки складних операцій українським військовим з важкими пораненнями. Візит закордонних лікарів було організовано завдяки співпраці Канадсько-української фундації та медичного центру травматології у Торонто.

Олександр Дармороз отримав надважке поранення голови. Череп практично розтрощило, боєць втратив навіть очі. Канадські хірурги оперували ветерана кілька годин. Спеціальний імплант для черепа, що його привезли з Канади, прикріпили за допомогою м’яких тканин із ноги. З’єднали зі шкірою голови та забезпечили кровопостачанням.

«Це чоловік, у якого поранення було, дефект черепа і орбіти, він очей немає, сліпий. Ми були в Одесі минулого разу, робили реконструкцію черепа, брали кість із черепа і з тієї кості збудували нову структуру черепа. І сьогодні будемо проводити реконструкцію орбіти», – розповів лікар-хірург із Канади Олег Антонишин.

Надскладну операцію проводили під мікроскопом. Тепер Олександр матиме протези очей. Та найголовніше для героя, що все буде нормально функціонувати і не потраплятиме інфекція. Тепер найбільша мрія у бійця знову побачити світ, хоч і не власними очима.

«У Сполучених Штатах Америки шістьом людям повернули зір, зорову систему підключали не до ока до нервів, а напряму – в мозок вставляли електрод і окуляри з камерами і так передавали сигнал», – розповів прооперований боєць Олександр Дармороз.

Благодійний візит канадські пластичні хірурги провели у час своїх відпусток за океаном. Організували поїздку завдяки співпраці канадсько-української фундації та медичного центру травматології у Торонто. Загалом іноземні хірурги провели майже три десятки важких операцій, відбирали найскладніші випадки, а паралельно ще й навчали наших лікарів. Канадські медики обіцяють повернутись в Україну вже за півроку.

Джерело: УКРІНФОРМ

04.11.2019