Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Валентин СОКОЛОВСЬКИЙ: 24 серпня 1991 року стало відправним поштовхом до установлення Української Самостійної Свободної Держави

У житті кожного народу є вікопомні непересічні дати, котрі золотими літерами вписані  на скрижалях його історії. Для нас, всіх тих, хто народився під блакитним небом серед золотокосих ланів України, це - 24 серпня 1991 року! Цей день вимріяний мільйонами і мільйонами українських патріотів став відправним поштовхом до установлення Української Самостійної Свободної Держави. Тепер наша держава є вільною державною вільного народу серед вільних держав вільного світу!

Наша державність має глибоке історичне коріння та правову спадкоємність. Пригадаймо, що на теренах східної Європи у IV – IX століттях була лише одна держава – Русь – Україна, яка змогла об’єднати язичеські племена східних слов’ян. Походи київських князів на Константинополь показали всьому світу велич і могучість давньоукраїнської держави – Київської Русі, її високу культуру і військове мистецтво!

Після прийняття християнства у 988 році за часів київського князя Володимира Великого, коли світло Христової Істини  засяяло на схилах сивого Дніпра, давня Русь – Україна досягла вершини своєї могутності. Навіть Візантійська імперія схилила голову в пошані давньою Україною та платила щорічну данину.

В той час православна митрополія окрім України поширювала свою канонічну і церковну владу на території країн сучасної Прибалтики, Польщі, Чехії, Славаччини, Молдови, Білорусі, всієї західної частини теперішньої Російської Федерації, східної Румунії. Саме з України Слово Боже почало поширюватися на теренах східної Європи, включаючи Московію, яка з’явилася на географічних мапах лише у XIV столітті,  а з початку XVIII століття почала називатися Росією.

Українська земля – єдина у східній Європі, де проповідував Христовий апостол Андрій Первозванний. Із сивої давнини, коли за літописними пере5казами апостол Андрій Первозванний передрік, що на київських горах «засяє Благодать Божа, …пристане місто велике ( Київ), і Бог побудує тут багато Церков» , зберігаються перекази про відвідання України першим апостолом. Воістину, як писали римські історики, на сході Європи існувала Київська імперія!

Першим літературними творами в Україні були літописи Київської Русі. Перші поетичні твори з’явилися в Україні в XV столітті. Перший університет в Україні було утворено на початку XVIстоліття.

Перша в світі демократична Конституція також була в Україні за декілька десятиліть до всесвітньовідомого «Білю про права» в США!

На Україні вже в XV столітті почали зявлятися перші друковані книжки, галичанин Іван Федорів став «першим російським первопичатником».  Саме  «Требник» святого митрополита Петра Могили з початку XVI століття і по сьогодні є єдиною визнаною богуслужбовою книгою для всіх православних народів світу, а «Київський Номоканон» вже три століття використовується православною ієрархією, як настольна книга. Українська архітектура є однією з найславетніших у світі. Собор Святої Київської, Михайлівський золотоверхий монастир, Києво – Печерська та Почаївська лаври, Манявський скит, собор Святого Юра – це архітектурні перлини світової слави.

Українське військове мистецтво поціновується найбільше у світі. Підкорення Константинополя князя Олегом, розгроми монголо – татарських орд королем Данилом,  взяття штурмом з моля козаками турецьких фортець Синоп і Трабзон, татарської Кафи, перемоги козацького експедиційного корпусу у XVII столітті у Франції, битви під Жовтими Водами, Корсунем, Берестечком, Альтою – все це славні сторінки історії Українського Війська.

В світову науку золотими літерами вписані імена багатьох українських вчених. Це Іван Полюй – першо – відкривач променів, які з часом дістали назву «рентгенівських», «Батько» першої східнослов’янської богословської перекладацької школи Паїсій Величківський, автор території космічного поьлту, після якої стала можливою висадка людини на Місяць, Юрій Кондратюк, авіакон – конструктор Ігор Сікорський, історик зі світовою славою Михайло Грушевський, конструктор космічної техніки, колишній студент Київського політехнічного інституту Сергій корольов, авіаконструктор Олег Антонов, славетний конструктор авіадвигунів зі славою Іван Люлька, академік Борис Патон.

У світову літературу навічно вписані імена українців Тараса Шевченка, Миколи гоголя, Івана Франка, Антона Чехова (Чеха), Миколи Костомарова, Ганни Ахматової (Горенко), Богдана Лепкого, Івана Багряного, Євгена Маланюка, Василя Стуса та багатьох інших.

Сьогодні, коли минає двадцять перша річниця з дня проголошення державної незалежності України, ми  як ніколи відчуваємо причетність до звершення багатьох історичних подій. Ми маємо власну грошову одиницю, військо і флот, визнані усім світом… І наш священний обов’язок – своєю щоденною працею довести, що Господь Бог недарма обрав нас і повів до нового життя у вільній Українській Державі! Не забуваймо своєї історії!

Пишаймося нашими здобутками, обдумуймо наші поразки!

Вивчаймо досвід інших, але не цураймося себе! Не шукаймо визнання по інших світах, а пам’ятаймо слова Патріарха Мстислава І : «Ви спочатку самі себе визнайте»!

Тому дозвольте від щирого серця привітати всіх Вас з двадцять першою річницею   Незалежності України і побажати невичерпного творчого натхнення, щастя, здоров’я та подальших успіхів на життєвому шляху!

Нехай милосердний Господь дарує усім Вам многої літа, а Вашим і близьким – благополуччя!

З нами Бог і Україна!

Валентин СОКОЛОВСЬКИЙ
Член Ради Старійшин Міжнародної громадської організації «Ми Українці»

24.08.2012