Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Тетяна Протчева презентувала "сяюче мистецтво" у Ірландії та провела майстер-клас

Українська майстриня художньої вишивки, авторка бренду GLOW ART ("сяюче мистецтво"), заступник Голови МГО "Ми Українці" з культурно-патріотичного напрямку Тетяна Протчева презентувала своє мистецтво у Дубліні та провела майстер-клас. Асоціація українців в республіці Ірландія (АУРІ) запросила усіх охочих на зустріч із майстринею Тетяною Протчевою та її унікальними роботами 7 вересня у Дубліні.

protcheva

Для презентації майстриня підготувала вишитий Прапор України закритими очима; вишивку, що танцює і співає; вишивку з доповненою реальністю; посмішку Чеширського кота, який зникає у темряві; нитки, що світяться у темряві тощо, розповідь про нові напрямки у мистецтві вишивки GLOW ART, DIGITALNEEDLEWORK та ПОЛІМСЕСТ і майстер-клас. Тетьяна вишиває національним українським орнаментом краватки, «метелики» та хустинки для фраків, ікони, картини, листівки, обкладинки до паспортів тощо.

Наймасштабніші проекти - вишивані мапи. Перша її вишита карта України узгоджена в Інституті картографії. Друга відображає орнамент різних регіонів країни. Розпочала створювати мапу світу, залучаючи до проекту українців-емігрантів.

protcheva2

У 2010 р. Тетяна Протчева відкрила Міжнародний музей вишивки, де репрезентує українську та іноземну вишивку. Влітку 2011 р. відкрила ще один Музей вишивки, в якому демонструє власні роботи, що поєднують традиційність із сучасністю. Художниця презентовала свої роботи у Бразилії, Великій Британії, Америці, Австралії, Японії, Китаї, Ізраїлі, Іспанії тощо. Учасниця всесвітніх виставок «Експо». Її метод вишивки нитками німба ікон і картин на біблейську тематику, що світяться в темряві, а також новий вид декору — вишивка на шкаралупі зареєстровані у Книзі рекордів України. Мапу з орнаментами різних регіонів зареєстровано в Національному реєстрі рекордів України.

За матеріалами УКРІНФОРМ та сторінки Фейсбук Посольства України в Ірландії

10.09.2019