Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Розпочалася 25 Українська арктична експедиція

24 квітня 24-та Українська антарктична експедиція (УАЕ) офіційно передала станцію «Академік Вернадський» 25-й УАЕ. Час підтискає, бо з кожним днем погіршується льодова обстановка довкола острова Галіндез, і вже незабаром станція стане недоступною для звичайних суден (окрім криголамів) аж до наступного антарктичного літа. Тож нашим полярникам вдалося менш ніж за 4 дні повністю розвантажити весь річний запас харчів та пального, а також обладнання для продовження модернізації станції, та передати всі справи.

Вітаємо учасників 25ї Української арктичної експедиції(УАЕ) з початком зимівлі! А початок припав на Всесвітній день пінгвінів, круто! Для зимівників пригодницька подорож вже позаду. Нехай ця зимівля пройде для них цікаво, вдало та спокійно.

arctic_keys

Полярники вже отримала "ключі" від станції та приступила до виконання своїх обов'язків. Всі члени команди пройшли інструктаж з пожежної безпеки, мір безпеки та ознайомились з технічними характеристиками усіх важливих приладів станції. Нагадуємо, що різниця в часі з Україною складає 6 годин.

На станції «Академік Вернадський», як і у всій Україні, святкували Великдень, повідомляє НАНЦ на своїй сторінці у фейсбуці. А церква Св. Володимира на нашій антарктичній станції була єдиним храмом Православної Церкви України, де відбулося святкове богослужіння без карантинних обмежень і віряни мали змогу святкувати всі разом без масок. Адже Антарктида досі лишається єдиним континентом планети, де немає коронавірусу.

arctic_keys

Ігор Дикий, керівник 24-ї Української антарктичної експедиції, який, власне, і провадив богослужіння, привітав усіх співвітчизників зі святом Великодня: «Бажаємо усім міцного здоров’я, миру і злагоди. Божого благословення на всі родини! Хай воскресне у наших серцях віра в добро. Христос Воскрес! Воістину Воскрес!”.

Отже, тепер на станції «Академік Вернадський» залишилися лише 12 осіб 25-ї антарктичної експедиції, настав відносний спокій і розпочалися будні чергової зимівки.

arctic_keys

04.05.2020