Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Верховна Рада офіційно визнала пластунів

scouts

Ухвалення відповідного рішення за основу та в цілому з техніко-юридичними поправками підтримали 228 народних депутатів за мінімально необхідних 226, повідомляє кореспондент Укрінформу.

Цей закон вносить зміни до Законів «Про культуру» та «Про позашкільну освіту» з метою визначення формату державної підтримки Пласту.

Зокрема, статтю 15 Закону "Про позашкільну освіту" було доповнено положенням, згідно з яким визначено, що пластовий (скаутський) рух є одним із напрямків позашкільної освіти, який забезпечує громадянську освіту вихованців і слухачів у формі навчання через дію, через командну співпрацю і систему малих груп, навики життя в природі та волонтерську діяльність.

Водночас стаття 1 Закону "Про культуру" тепер містить новелу, за якою пластові виховні частини є організаційними осередками дітей і молоді, які є членами Пласту. Окрім того, стаття 8 акту доповнена частиною про те, що пластові виховні частини мають право на користування державними та комунальними закладами культури, позашкільними закладами освіти галузі культури на пільгових умовах, передбачених законодавством.

Автори закону передбачають, що такі зміни зміни дозволять передбачити в діючому законодавстві Україні цивілізований формат співпраці між Пластом та центральними органами виконавчої влади, а також органами місцевого самоврядування, через державне визнання і підтримку Пласту.

Загалом, метою закону є врегулювання відносин центральних органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування із Пластом, посилення громадянської освіти і національно-патріотичного вихованню молоді через пластовий (скаутський) метод.

Цей закон набуває чинності наступного дня після опублікування.

Джерело: УКРІНФОРМ

03.06.2019