Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Українська діаспора у Росії зазнає тиску

Cпівголова регіональної громадської організації “Українці Москви” Віктор Гіржов, якого не пустили до Росії,  вважає, що в Росії тиснуть на українську діаспору.

Про це він сказав в інтерв’ю “Укрінформу“.

Минулого тижня в ніч на 15 жовтня на пропускному пункті “Брянськ-Орловський” російські прикордонники зняли його з поїзда. Постановою Федеральної служби безпеки Росії йому заборонений в’їзд до Росії аж до 1 вересня 2020-го.

Пізніше йому пояснили, що підставою для зняття з поїзда є пункти 26 і 27 закону Російської Федерації про порядок в’їзду і виїзду з Російської Федерації. “Там про забезпечення порядку, безпеки, запобігання шкоді здоров’ю. Нісенітниця якась”, – зазначив Гіржов.

Він нагадав, що за останній час закрито дві федеральні організації українців: Федеральну національно-культурну автономію українців та Об’єднання українців Росії.  ”Я взагалі думаю, що ця вся ситуація є продовженням низки заходів, які російська сторона проводить щодо української діаспори”, – сказав він.

Крім того, Гіржов підкреслив, що  у проміжку між переписами 2002 та 2010 років чисельність української діаспори в Росії зменшилась на мільйон (або на третину). ”Про що це говорить? Вони просто перестали визнавати себе українцями. Іде тиск з боку населення та влади, українцям вказують на недоречність їхньої самоідентичності і показують наскільки простіше бути “русскім”, – сказав Гіржов.

Нагадаємо, Віктор Гіржов живе в Москві близько 20 років, відомий як журналіст і політолог, веде активну громадську діяльність як один з лідерів української діаспори в Росії. Двічі був секретарем виборчої комісії на території українського посольства в Москві під час минулих парламентських і президентських виборів на Україні.

Джерело: Vidia

20.10.2015