Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

У Києві планують відкрити Музей тоталітаризму

Майбутній Музей тоталітаризму у Києві може відкритися вже наступного року, а його попередню концепцію представлять за місяць.

Про рішення створити музей і можливі локації, які нині розглядаються, на прес-конференції повідомили заступник київського міського голови і секретар Київради Володимир Прокопів, арт-менеджер Володимир Кадигроб та історик Володимир В’ятрович, пише Українська правда.

Розташуватися комплекс може на території Музею народної архітектури та побуту у Пирогові, у парку Партизанської слави, в Ботанічному саду імені Фоміна, в парку Нивки чи на ВДНГ.

http://vidia.org/wp-content/uploads/2016/06/e0e26b4-muzei-totalitarizmu-u-kievi4.jpg

За словами секретаря Київради, експерти вважають, що найоптимальнішим місцем для комплексу буде Національний комплекс «Експоцентр України» (ВДНГ).

«У рамках закону про декомунізацію ми вирішили переходити від теорії до практики. Зараз ведемо жваві переговори щодо місця розташування. Розглядається кілька локацій, і в експертному середовищі вважають, що найкращою локацією могла би бути ВДНГ. Маємо тісні переговори з цією організацією. Не виключаю, що створення такого музею не суперечитиме концепції їхнього розвитку. Ні, то шукатимемо інше місце. Але музею бути», — заявив Прокопів.

Він уточнив, що музей повинен бути прибутковим і цікавим, а не забирати кошти з бюджету. Для цього у КМДА є плани завезти туди не лише київські радянські монументи, а й пам’ятники з інших міст.

Концепцію музею розробляють Інститут національної пам’яті спільно з арт-менеджером Володимиром Кадигробом.

«Ми хочемо, щоб це була інституція, яка проводитиме постійні інсталяції, лекції, екскурсії і дослідницьку роботу», — повідомив Кадигроб.

Він розповів, що вже за місяць буде представлено попередню концепцію музею з візуалізацією, восени її планують винести на громадське обговорення, і за сприятливих умов відкриття парку може відбутися вже наступного року.

Тим часом усі вже демонтовані у Києві радянські пам’ятники зберігатимуть на території Державного музею авіації в Жулянах.

Джерело: VIDIA

02.06.2016