Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

У діаспорі пройшла хвиля пам’ятних акцій за загиблими малайзійського боїнга

На вихідних українці продовжили висловлювати співчуття у зв’язку із трагедією зі збитим малайзійським авіалайнером та провели низку акцій із засудження дій Росії.

Зокрема, у Чикаго українська громада зібралася у центрі міста, де до акції долучилися представники прибалтійських країн та Польщі. Мітингувальники виступили із гострим засудженням підтримки Росією терористів. Акцію висвітювали головні місцеві телеканали.

“Ми засуджуємо Путіна та Росію за політику тероризму в Україні, у Сирії та інших чистинах світу. Путін особисто відповідальний за те, що спричинив це трагічне вбивство невинних жертв,” – заявила у своєму виступі Марта Фаріон, одна з організаторів акції.

Вона також висловила подяку сенаторам від штату Іллінойс Дурбіну та Кірку за їх підтримку жорсткіших заходів щодо Росії. “Президенту Обамі ми вдячні за запровадження санкцій проти Росії. Президенте Обама, прийшов час ізолювати Росію від світової спільноти,” – звернулась до президента США Марта Фаріон.

У акції також взяв участь Генеральний консул України в Чикаго Андрій Праведник, який дав коментар американським телеканалам, наголосивши, що президент Порошенко вважає трагедію з лайнером терактом.

Пікет у пам’ять загиблих провели представники білоруської, грузинської та української громад у Нью-Йорку. На багатолюдній Таймс-сквер зачитали імена усіх загиблих. Активісти тримали плакати “Україна відчуває ваш біль”, частина з них символічно лягла на землю. Протестувальники вимагали зупинити путінський тероризм.

Проти путінського тероризму протестували українці разом з росіянами, угорцями, естонцями та сирійцями у Оттаві.

Свічки скорботи запалили й українці у Австралії, яка втратила на борту авіалайнера 27 своїх співгромадян.

Українська діаспора Амстердама висловила співчуття мешканцям Нідерландів та звернулась зі словами підтримки до України. Акцію висвітлювали місцеві ЗМІ.

Проти російської окупації виступила українська громада Бразилії.

Віддали шану загиблим й українці Швеції. “Ми молимося за загиблих та їхні родини, ми молимося за мир в Україні та в усьому світі”, – написали на сторінці Союзу українок Скандинавії у Facebook.

Нагадаємо, упродовж кількох днів від дня трагедії українці запалюють свічки у пам’ять про жертв катастрофи.

Джерело: Vidia

21.07.2014