Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

У Чехії провели віртуальний музей Революції Гідності

Документальний фільм про розстріли на Майдані, який одночасно є віртуальним музеєм Революції Гідності, показали у Празі.

Про це повідомляє прес-служба Посольства України в Чехії.

«У дні, коли в Києві відзначали сумні роковини розстрілів на Майдані, у празькому кінотеатрі "Біо Око" зібралися глядачі на незвичний сеанс. На них чекав фільм, в якому вони самі могли стати учасниками. Вдягнувши спеціальний шолом з окулярами та взявши до рук контролери, глядачі рухалися тим самим маршрутом, яким ішли учасники Майдану», - йдеться у повідомленні.

Показ фільму Aftermath VR: Euromaidan, проекту імерсивної студії New Cave Media про розстріли на вулиці Інститутській 20 лютого 2014 року, відбувся 21 лютого у празькому кінотеатрі “БіоОко”. З презентацією проекту до Праги завітали його автори: Олексій Фурман, Кирило Жилінський та Сергій Полежака.

Команда New Cave Media за допомогою техніки фотограмметрії, методу, який використовують для створення тривимірних моделей із великої кількості фотографій, оцифрувала ділянку вулиці Інститутської завдовжки 350 метрів. Вперше в історії територія такого розміру відтворюється у віртуальній реальності. Саме завдяки фотограмметрії оцифрована бруківка на віртуальній Інститутській повністю відповідає реальній і дає глядачеві можливість фізично пройтися вулицею.

Зазначається, що New Cave Media – київська студія, яка працює у сфері 360°/VR. Заснована та очолювана українськими фотографами Сергієм Полежакою, Олексієм Фурманом та Кирилом Жилінським. У їхньому портфоліо журналістські 360° проекти для The New York Times, Contrast VR (імерсивна студія Al Jazeera), “Радіо Свободи” та ін.

Джерело: УКРІНФОРМ

04.03.2019