Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Порошенка просять закликати Італію не штрафувати водіїв, що везуть допомогу армії

Українці Італії просять Петра Порошенка Президента України вирішити проблему  з доставленням гуманітарних вантажів з Італії до України.

Про це йдеться у зверненні голови Християнського товариства українців в Італії,Олеся Городецького.

«В Римі, Мілані, Генуї, Реджо Емілії та інших містах Італії українці проводять збір продуктів харчування, медикаментів, одягу для допомоги українській армії. Ці гуманітарні вантажі, в переважній більшості, безкоштовно перевозять українські приватні первізники власними мікроавтобусами, так званими «бусиками».  На жаль, незважаючи на важку гуманітарну ситуацію в Україні, італійська поліція продовжує зупиняти та штрафувати цих водіїв, арештовуючи транспортні засоби та вантаж » – йдеться у зверненні.

Протягом останнього року італійська поліція вимагає ліцензій на легковий транспорт загальною масою до 3,5 тон, яких не існує. Подібні дії італійських властей зараз, коли в Україні йде війна і склалася складна гуманітарна ситуація, є явно недружніми, вважає Олесь Городецький.

Окрім цього, двохстороння угода між Італією та Україною передбачає звільнення від ліцензій транспортування гуманітарних вантажів в зону стихійних лих.

«Просимо Вас дати термінове доручення Міністерству Інфраструктури та Міністерству Зовнішніх Справ підготувати відповідні звернення до їх ітаійських колег з пропозицією про встановлення мораторію на штрафні санкції ітаійською стороною. Абсолютно неприйнятним є той факт, що перевозячи одяг, продукти харчування та медикаменти для потребуючих в Україні, зібрані нашими громадами в Італії, українські водії змушені платити драконівські штрафи в розмірі 4130 євро та позбавлятися на 3 місяці транспортного засобу», – ідеться у зверненні.

Джерело: Vidia

11.08.2014