Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Міжнародна інтелігенція об'єдналася у підтримці Надії Савченко.

Понад 270 відомих письменників, професорів, політиків, активістів, філософів, митців підписали петицію з вимогою негайного звільнення української льотчиці Надії Савченко з російської в’язниці.

Серед підписантів петиції Світлана Алексієвич (лауреат Нобелівської премії з літератури, Білорусь), Ельфріда Єлінек (лауреат Нобелівської премії з літератури, Австрія), Томас Венцлова (лауреат Нобелівської премії з літератури, Литва-США), Віктор Шендерович (письменник, Росія), Агнешка Холланд (режисер, Польща) та інші.

Підпсианти з-поміж 20 країн світу закликали європейських лідерів "вжити надзвичайних заходів з метою негайного і безумовного звільнення 34-річної Надії Савченко, громадянки України, викраденої і поміщеної у в'язницю на понад 20 місяців в Російській Федерації".

Інтелектуали зауважують, що "наша здатність врятувати її життя буде перевіркою ефективності міжнародної дипломатії і нашої відданості європейським цінностям".

Ініціативу збору підписів під відкритим листом було запущено групою польських та українських інтелектуалів 5 березня. Протягом лише одного дня було зібрано понад 5 тисяч підписів.

Приєднатися до ініціативи можуть всі охочі – підписати відкритий лист можна тут.

Напередодні у ряді українських та європейських міст пройшли акції на її підтримку.

Джерело: Українська Правда.

09.03.2016