Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Місяць українського кіно у Чикаго

dogs

Протягом квітня у Чикаго покажуть три українські стрічки. Їх офіційні прем'єри пройшли вже давно, однак на екранах міста вітрів ці фільми з'являться вперше.

Показ стрічки «Людина з табуретом» пройде 2 квітня. В основі фільму лежить неймовірна історія пригод мандрівника, режисера та продюсера Леоніда Кантера.

В далекому 2004-му році у Леоніда з'явилася шалена ідея, яка повністю змінила не тільки його життя, а й долі дуже багатьох людей, які підхопили цю сміливу авантюру. Одного разу на звичайній київській кухні студенти вигадали просту, але божевільну гру «З табуретом до океану»: донести чотири дерев’яні табурети до чотирьох океанів. У фільмі показано останню, четверту подорож до Тихого океану, що тривала рік. Леонід знімав усе, що його оточує, що і обернуло його життя на кіно. Повернувшись в Україну мандрівників зустрічає полум’я війни.

«Таємний щоденник Симона Петлюри» режисера Олеся Янчука покажуть 7 квітня. Фільм розповідає про останні роки життя у паризькій еміграції головного отамана військ Української Народної Республіки і голови Директорії УНР.

Показ фільму «Віддалений гавкіт собак» відбудеться 14 квітня. Документальне кіно зняв данський режисер Саймон Леренг Вільмонт. Фільм розповідає про 10-річного хлопчика Олега, який живе на лінії фронту на Донбасі разом із бабусею. Стрічка показує, яким складним є життя дитини у зоні конфлікту та як змінюються цінності у тривалих кризових ситуаціях. Режисеру вдалося відтворити у фільмі світ дитини, яка прагне комфортного та безпечного життя.

Назва "Віддалений гавкіт собак" з'явилась у ході зйомок. У селі Гнутове було постійно чутно гавкіт собак. Це як примітивна система сповіщення, що наближається загроза. Віддалений гавкіт собак – це символ небезпеки, яка постійно присутня у цьому селищі.

Робота вже зібрала нагороди понад двох десятків кінофестивалів світу – у Нідерландах, Швеції, Греції, США, Іспанії, а також була серед номінантів на кращий документальний фільм Європейської кіноакадемії.

20.03.2019