Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

У Коломиї відкрили гуманітарно-правовий центр

Лідія Горбунова, керівник міжнародної громадської організації «Ми – українці» приїхала до Коломиї зі столиці, щоб урочисто відкрити гуманітарно-правовий центр по наданню безкоштовної правової допомоги на Коломийщині. Кожен коломиянин, у якого виникли питання чи проблеми юридичного характеру може звернутися у новостворений центр та отримати як консультацію, так і допомогу.

Наприклад, там допоможуть коректно скласти заяву чи підготувати потрібний пакет документів. «На базі нашого відділення, відкритого у Коломиї, а також на базі Молодіжного благодійного фонду «Заради добра» буде надаватися безкоштовна юридична допомога всім без винятку громадянам. Це один із напрямків нашої організації. Ми активно працюємо у галузі патріотичного виховання, тому Івано-Франківщина, а особливо Коломия, нам дуже близькі по духу.», – зазначила Лідія Горбунова.

Громадська організація «Ми – українці» заснована 2007 року. Її активісти популяризували українське декоративно-прикладне мистецтво під час проведення футбольного форуму в Україні.

Вони також налагодили тісну співпрацю з багатьма українськими діаспорами, допомагаючи таким чином тим людям підтримувати контакт з рідної землею.

Тарас Довганюк, заступник виконавчого директора Івано-Франківського земляцтва, радо відгукнувся очолити представництво міжнародної громадської організації «Ми – українці» на Коломийщині. За словами пана Тараса, мета допомагати людям є близькою йому до душі. Він багато років працює у громадській діяльності та переконаний, що зможе якісно використати власний досвід для успішного функціонування ГО «Ми – українці» на теренах Коломийського району.

На даний час діє лише один гуманітарно-правових центр, який знаходиться у Києві, другий – відкрили у Коломиї. Невдовзі планується організувати роботу інших центрів по території всієї України. Створення таких центрів відбувається у рамках впровадження закону України «Про безоплатну правову допомогу».

Робота у гуманітарно-правовому центрі є безоплатною, тим не менше, на волонтерських засадах погодилося працювати чотири нотаріуси та чотири юристи. На перше організаційне засідання Коломийського гуманітарно-правового центру прийшло близько тридцяти осіб, також готових до співпраці та допомоги людям.

Директор новоствореного гуманітарно-правового центру Василь Григоришин визначив першочергові завдання, які стоять перед ним та очолюваною ним організацією, та готовий до роботи. Він переконаний, що на сьогоднішній день юридична допомога чи правова оцінка є досить затребуваною, а тому людей, які завітають до центру, очікують чимало. У власній практиці лише за минулий рік він підготував та скерував до суду близько тисячі позивних заяв для дітей війни. Каже, що робив це на благодійницьких началах.

– Кримінально-процесуальним законом передбачено, що у випадку коли людина не має можливості оплатити послуги адвоката, то захисник має бути призначений державою безкоштовно, – каже директор гуманітарно-правового центру у Коломиї. – Раніше, коли я працював у правоохоронних органах, я зустрічався з випадками, коли не так легко було забезпечити людині адвоката. В даному випадку все відбувається добровільно і все відбувається у цивільному житті. Це називається «робити добро».

В найближчому майбутньому керівник планує організувати якісну роботу у гуманітарно-правовому центрі, щоб мати змогу максимально допомогти кожному коломиянину. Буде розроблено зручний графік прийому всіх юристів та нотаріусів.

Текст: Оксана Рижук
Фото: Вікторія Мартинюк

27.09.2012