Меморандум про співробітництво між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та МГО «Ми Українці»
Урочисте підписання Меморандуму про співробітництво між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та МГО «Ми Українці» відбулося 18 грудня 2012 року об 11.00 у Секретаріаті Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.
Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль сторін, спрямованих на покращення загальної ситуації з дотримання прав людини і основоположних свобод.
Одним із напрямків співпраці сторін є сприяння попередженню та поновленню порушених прав і свобод людини, зокрема, шляхом надання Гуманітарно-правовим центром Міжнародної громадської організації «Ми Українці» у приміщенні Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради з прав людини безоплатної первинної правової допомоги всім хто звернеться за такою допомогою.
Первинна правова допомога надається зазначеним Центром безкоштовно, що полягає в інформуванні особи про її права і свободи, порядок їх реалізації та захисту, відновлення у випадках їх порушення, порядок оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб.
В Гуманітарно-правовим центром МГО «Ми Українці» правова допомога буде надаватися юристами та адвокатами «Правозахисної консалтингової групи» і Юридичної компанії «Адвокат».
МЕМОРАНДУМ ПРО СПІВРОБІТНИЦТВО
між Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини та
Міжнародною громадською організацією «Ми Українці»
м.Київ 18 грудня 2012 р.
1. Сторони
Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (далі – Уповноважений) в особі Валерії Володимирівни Лутковської, яка діє на підставі статей 55, 101 Конституції України, Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини»,
та Міжнародна громадська організація «Ми Українці» (далі – МГО), яка діє на підставі Статуту, зареєстрованого Наказом Міністерства юстиції України 24 квітня 2007 р. № 202/5, та є неприбутковою організацією, в особі Голови Лідії Миколаївни Горбунової , уклали цей Меморандум про таке:
2. Мета і предмет Меморандуму
2.1. Метою цього Меморандуму є консолідація зусиль Сторін, спрямованих на покращення загальної ситуації з дотримання прав людини і основоположних свобод.
2.2. Предметом цього Меморандуму є спільна діяльність Сторін задля досягнення мети Меморандуму, що здійснюється у форматі підготовки та реалізації спільних заходів та проектів.
3. Напрями співпраці
3.1. Задля досягнення мети даного Меморандуму Сторони домовляються про співпрацю у таких напрямах:
3.1.1. Організація та проведення спільних заходів: зустрічей, семінарів, конференцій, просвітницьких кампаній тощо.
3.1.2. Сприяння попередженню та поновленню порушених прав і свобод людини, зокрема шляхом надання Гуманітарно-правовим центром МГО у приміщенні Секретаріату Уповноваженого безоплатної первинної правової допомоги всім верствам населення.
3.1.3. Сприяння зміцненню зв’язку Уповноваженого з інститутами громадянського суспільства.
3.1.4. Сприяння налагодженню правоосвітньої діяльності.
3.1.5. Інші узгоджені напрями співробітництва.
4. Організація співпраці
4.1. З метою реалізації цього Меморандуму Сторони у межах наявних ресурсів:
4.1.1. Визначають контактних осіб для проведення консультацій з метою підготовки пропозицій з реалізації завдання, визначеного напрямом співпраці згідно з Меморандумом.
4.1.2. У разі необхідності проводять відповідні зустрічі для обговорення питань, пов’язаних з реалізацією цього Меморандуму.
4.1.3. Розробляють і виконують спільні проекти, беруть участь у реалізації всеукраїнських і міжнародних ініціатив з питань, що відповідають меті Меморандуму.
4.1.4. Представники МГО:
- сприяють постійному розвитку і поглибленню співпраці Уповноваженого з неурядовими організаціями на засадах відкритої та прозорої інформаційної політики, взаємної поваги і терпимості;
- забезпечують надання Гуманітарно-правовим центром МГО безоплатної первинної правової допомоги всім верствам населення, в тому числі малозабезпеченим;
- здійснюють особистий прийом осіб з питань їх порушених прав та свобод, надають їм первинну консультацію;
- вивчають та узагальнюють інформацію про виявлені ними порушення прав і свобод людини за зверненнями громадян України, іноземців, осіб без громадянства;
- здійснюють інформування Уповноваженого про стан дотримання прав людини та виявлені їх порушення в установленому порядку.
4.1.5. Узгоджують інші спільні заходи в рамках Меморандуму.
5. Зобов’язання Сторін
5.1. Сторони беруть на себе зобов’язання зберігати конфіденційну інформацію, отриману в ході реалізації Меморандуму.
5.2. Сторони зобов’язуються утримуватися від дій, які можуть заподіяти моральну чи іншу шкоду іншій Стороні.
5.3. Будь-яка із Сторін використовує емблему чи логотип іншої Сторони або будь-яку абревіатуру, пов’язану з діяльністю цієї Сторони, лише за її попередньої згоди.
6. Термін дії Меморандуму
6.1. Меморандум набуває чинності з дня його підписання.
6.2. Меморандум укладається терміном на один рік.
6.3. Сторони можуть припинити дію ціього Меморандум у будь-який час, письмово повідомивши про це іншу Сторону не пізніше ніж за один місяць.
6.4. У разі припинення дії цього Меморандум заходи, які було розпочато на підставі Меморандуму і не завершено протягом строку його дії, продовжуються і завершуються згідно з умовами, які були раніше узгоджені Сторонами за винятком випадків, коли завершити ці заходи неможливо.
7. Різне
7.1. Будь-які зміни і доповнення до цього Меморандуму вносяться тільки за письмовою згодою Сторін і стають невід’ємною частиною цього Меморандуму.
7.2. Будь-які спірні питання щодо тлумачення або застосування цього Меморандуму вирішуватимуться на дружній основі шляхом консультацій і переговорів.
7.3. Вчинено у Києві 18 грудня 2012 р. у двох примірниках українською мовою (по одному примірнику кожній зі Сторін). Обидва тексти є автентичними.
Уповноважений Верховної Ради України Голова Міжнародної громадської
з прав людини організації «Ми Українці»
Валерія Лутковська, Лідія Горбунова