Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Чи можу я піти на пільгову пенсію згідно теперішнього пенсійного законодавства на підставі Закону № 2262-XII?

Вітаю. Будь ласка дайте мені відповідь на таке запитаня. Чи можу я піти на пільгову пенсію згідно теперішнього пенсійного законодавства на підставі Закону № 2262-XII \"Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб\" Якщо я відслужив в кримінально виконавчий службі України. В колонії середнього рівня безпеки для утримання та лікування засуджених хворих на туберкульоз 10 років що в пільговому обчислені для вказаних умов праці становить 20 років. Тому що після введення пенсійної реформи ніхто не хоче відповідати на це питання і на пенсію теж не відпускають. Можливо це питання необхідно вирішувати в судовому порядку.

Відповідь юридичного консультанта:

Відповідно до чинного законодавства, Ви маєте право піти на пенсію за вислугу років. Нове пенсійне законодавство не змінило порядок обчислення вислуги років військовослужбовців.

Так, відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 17 липня 1992 року № 393 ( із змінами станом на вересень 2013 року)

“Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей”,час проходження служби особами рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби в закладах охорони здоров'я, призначених для тримання і лікування інфекційних хворих засуджених та надання психіатричної допомоги, за переліком посад і в порядку, затверджуваних Міністерством юстиції зараховується один місяць служби за  два місяці.

Військовослужбовцям та іншим особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших категорій осіб» (надалі — Закон) пенсії за вислугу років призначають і виплачують після звільнення зі служби.

У разі повторного прийняття на військову службу до Збройних Сил України, інших, утворених відповідно до законів України військових формувань та Державну спеціальну службу транспорту, службу в органи внутрішніх справ, Державну службу спеціального зв'язку та захисту інформації України, органи і підрозділи цивільного захисту, податкової міліції та Державної кримінально-виконавчої служби України виплата пенсій на час їх служби припиняється. За подальшого звільнення зі служби виплату пенсій здійснюють з урахуванням загальної вислуги років на день останнього звільнення.

06.09.2013