Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Безкоштовна юридична консультація онлайн!
Відправте своє запитання:

  • Введите кодОновити

На основі яких нормативних документів КП "Городоцьке ЖКГ" зняло будинок з балансу?

Доброго дня. Я власниця квартири №2, яка знаходиться у будинку за адресою Львівська область, м. Городок, вул. Л. Мартовича. Це двоповерховий будинок, на 2 квартири. Звертаюся до Вас з проханням пояснити ситуацію щодо реформування ЖКГ, оскільки відповіді від КП "Городоцьке ЖКГ" я не отримала. у листопаді 2013 року нам перестали надходити квитанції про оплату за квартиру. Надіслано лист з мого боку про пояснення ситуації. Відповіді досі немає, що є порушенням закону "Про звернення громадян". Директор КП "Городоцьке ЖКГ" мені усно заявив у лютому 2014 року, що будинок знято з балансу ще з 1 вересня. Проте, квартплата за вересень і жовтень надходила і мною була оплачена. Скажіть, будь-ласка, на основі яких нормативних документів КП "Городоцьке ЖКГ" зняло будинок з балансу? Чи правомірним є дії ЖКГ, які не попередили власників квартир про зняття з балансу? 13 березня 2014 року надійшов акт обстеження будинку та акт приймання–передавання житлового комплексу, або його частини з балансу на баланс. Хочу зазначити, що в цих двох документах є підписи 4 членів комісії. Обстеження будинку комісією не проводилося взагалі. Чи маю я право не підписувати ці акти? Щодо акту приймання–передавання житлового комплексу, або його частини з балансу на баланс хотіла б уточнити, що в нас не створено ОСББ, а в акті зазначено, що передається на баланс мешканцям будинку. Чи такий акт є правомірним? Оскільки за законом будинок повинен передаватися на баланс підприємства, установи, чи організації або ОСББ. Я є власником квартири впродовж 8 років, усі ці роки я писала з проханням поремонтувати дах, на що мені були надані суцільні відмови. На сьогодні стан даху вкрай незадовільний. Прогнилі крокви, металеве покриття як сито. Сходи вхідні зруйновані, хоча у 2011 і 2012 роках писали, що виділені кошти на їх ремонт, але ремонт не зроблений. Штукатурка з будівлі відлетіла повністю. Скажіть, будь-ласка, чи має право ЖКГ передавати на баланс будинок у такому стані? До кого мені тепер звертатися щодо ремонту даху з якого тече, а взимку можна робити на горищі каток, бо там накопичується сніг. Впродовж 30 років ніхто не робив жодного ремонту у будинку хоча квартплата платилася завжди. Куди ділися ці кошти? 

Відповідь юридичного консультанта:

Процедура прийому-передачі багатоквартирного будинку з балансу комунального підприємства житлово-комунального господарства на баланс ОСББ проводиться згідно з Порядком передачі житлового комплексу або його частини з балансу на баланс, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 11.10.2002 року № 1521 «Про реалізацію Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Якщо на загальних зборах ОСББ було прийнято рішення про взяття будинку на баланс об’єднання, процедура проводиться наступним чином:

  • ОСББ звертається з письмовою заявою до міського голови про передачу житлового комплексу на баланс ОСББ, додавши до неї відповідні документи.
  • На підставі поданих документів управління житлового господарства міської ради готує відповідний проект рішення міської ради.
  • Після ухвалення рішення міськради про передачу житлового комплексу з балансу житлово-комунального підприємства на баланс ОСББ, попередній балансоутримувач та ОСББ створюють комісію у  складі  представників попереднього балансоутримувача та об'єднання,  а у разі  прийняття рішення  про  передачу  житлового  комплексу  або  його частини на баланс іншої юридичної особи,  статут якої  передбачає  можливість провадження   такої   діяльності,   –   у   складі   представників попереднього балансоутримувача,  юридичної особи,  на баланс  якої передається майно, та об'єднання.  Комісію очолює представник приймаючої сторони.
  • Комісія  визначає  технічний  стан житлового комплексу або його частини відповідно до  вимог  законодавства  та  складає  акт приймання-передачі згідно з додатком до цього Порядку.

Передача  житлового  комплексу або його частини з балансу на баланс проводиться разом з планом земельної ділянки,  технічним паспортом   будинку   та   відповідною   технічною   документацією (інвентарна справа,  акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж тощо) у двомісячний термін  після  надходження  відповідного звернення від об'єднання.

У разі  втрати  план  земельної  ділянки,  технічний  паспорт будинку або технічна документація виготовляються чи  відновлюються за рахунок підприємства,  установи чи організації,  з балансу яких передається житловий комплекс або його  частина,  протягом місяця після надходження відповідного звернення від об'єднання.

Кожній із сторін,  що бере  участь  у  прийманні-передачі, надається  примірник  акта приймання-передачі,  підписаний членами комісії  та  затверджений  керівництвом  кожної  сторони  (підписи скріплюються печаткою).

Датою  передачі  житлового  комплексу  або  його частини з балансу на баланс є дата підписання акта приймання-передачі. 

Безкоштовна юридична консультація онлайн
14.04.2014