Міжнародне гуманітарне об'єднання«Ми українці»
Єднаймося, українці!

Чи несе малолітній відповідальність за завідомо неправдиві показання?

Здравствуйте, скажите пожалуйста, мой ребенок (8 лет) дал не правдивые показания. Сказал что у него украли телефон, вырвали с рук. Дело уже завели. И вот на днях он сказал мне правду, что он его потерял. Могу ли я изменить его показания?

Відповідь юридичного консультанта:

Чинний Кримінальний процесуальний кодекс України передбачає допит малолітніх з певними особливостями. Відповідно до пункту 6 частини першої статті 56 КПК, ваш син має право у будь-який момент відмовитися від подання показань. Законодавством не регулюється зміна показань учасників процессу, проте зміна показань по-суті буде сумнівами – відповідно до частини четвертої статті 17 це тлумачитиметься на користь підозрюваних (які, як ви кажете, не є винуватими).

Проте, поки ваш син є малолітнім (молодший за 14 років), відповідальності за завідомо неправдиві показання як потерпілого ніхто не нестиме (відповідно до положень статті 22 Кримінального кодексу України визначається віковий поріг для настання кримінальної відповідальності особи за скоєння злочину; під жодне з цих положень ваш син не підпадає).

Додаток: кримінальна відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину відповідним органом передбачається положеннями статті 383 Кримінального кодексу України.

08.11.2018